Haziran Ayının Dikkat Çeken Metaverse Coinleri

Metaverse, gelecek yıllarda hayatımızı şaşırtıcı şekilde yüksek teknolojiyle etkileyecek. Bir mobil cihaz, tarayıcı veya VR headset yardımıyla erişilebilecek karma gerçeklik, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik dünyalarının kombinasyonları, uzak mesafelerdeki insanların gerçek zamanlı etkileşimler kurabilmesini sağlayacak. Şu andaki metaverse’ler, birbirinden bağımsız bir dizi sanal evrenden oluşmakta. Her birinin ayrı avatarları, para birimleri ve etkileşim şekilleri vardır. Sanal arazilere, sanal nesnelere ve içeriklere tamamen sahip olma yeteneğinin NFT ile kazanılmasından sonra metaverse’e olan ilgi önemli düzeyde artmıştır. Bu sebepten dolayıdır ki yüzlerce yıllık müzayede evleri bile bazı metaverse’lerden arazi satın alıp bir bina dikmek için milyon dolarlar ödemiştir.

Bu içerikte Haziran ayının dikkat çeken metaverse tokenları listesini inceleyeceğiz.

BOSAGORA (BOA)

Haziran Ayının Dikkat Çeken Metaverse Coinleri 2
BOSAGORA (BOA)

BOSAGORA, güven sözleşmeleri üzerine kurulmuş kendi kendini geliştiren bir merkeziyetsiz metaverse platformudur. Uracle, AIITONE ve Blockchain Research Instinute gibi blok zinciri firmalarıyla ortaklık kurarak MetaCity’i geliştiren BOSAGORA, anında işlemlere olanak tanıyan bir blok zinciri katmanına sahiptir. Bu sebepten dolayı bir metaverse için uygun bir altyapıya sahiptir. Hala geliştirilme aşamasında olan MetaCity, ilerleyen dönemde adını en iyi metaverse’ler arasına yazdırabilir. BOA token geçtiğimiz 30 günde %16 değer kaybetmiştir ve $0,0445’dan işlem görmektedir.

Ariva (ARV)

Haziran Ayının Dikkat Çeken Metaverse Coinleri 3
Ariva (ARV)

Ariva, turizm ödeme, seyahat ve ödül sistemidir. Ariva ekosistemi içinde Arica Wonderland metaverse, Ariva.Finance, Ariva.World ve Ariva.Club platformları vardır. Ariva, dünya çapında seyahat eden kullanıcıların birbirleriyle seyahat deneyimlerini paylaşabilecekleri, kripto paralar ile rezervasyon yapabilecekleri, rezervasyon yaparak ve içerik paylaşarak kripto para kazanabilecekleri kapsamlı bir turizm ve seyahat ağı sunmayı amaçlıyor. Ariwa.World portalında kullanıcılar küresel rezervasyonlarında kripto paralar ile kolayca ve güvenli şekilde rezervasyon yapabiliyorlar.

Ariva Wonderland, kullanıcılara sınırsız seyahat deneyimi sunan ikinci bir yaşam metaverse’üdür. Farklı destinasyonlara sanal seyahat yaparak kültürleri deneyimlemeyi, sosyalleşmeyi, turizm merkezleri oluşturmayı ve para kazanma olanağı sağlamaktadır. Son haftada %14 değer kaybeden ARV token şu anda $0,000162 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Aptos vs. Solana Karşılaştırması - En İyisi Hangisi?

Neos Credits (NCR)

Haziran Ayının Dikkat Çeken Metaverse Coinleri 4
Neos Credits (NCR)

Neos, eğitimciler, yaratıcılar ve topluluklar için geliştirilen, oyunların, sosyal deneyimlerin, uygulamaların ve diğer sanal yaratımların yaratılma şeklini yeniden tasarlayan bir sanal gerçeklik metaverse‘üdür. Neos içinde kullanıcılar basit şekilde içerik oluşturarak dağıtabilir. Bu merkeziyetsiz yazılımda kullanıcılar hesaplama yeteneklerinin ve bant genişliklerinin izin verdiği kadar çok eşe ev sahipliği yapabilir. Neos, kullanıcı deneyimini mükemmelleştirmek ve kullanıcıların bağlılığını ödüllendirmek için dünya içi ekonomi geliştirmiştir. 30 gün önceki fiyatıyla neredeyse eşit olan NCR token şu anda $0,284’dır.

REVV (REVV)

Haziran Ayının Dikkat Çeken Metaverse Coinleri 5
REVV (REVV)

REVV, motor sporları P2E oyunları için tasarlanmış bir kripto paradır. MotoGP ve F1 Delta Time gibi oyunları destekleyen REVV, oyun içinde kullanılan para birimidir. MotoGP’de motosiklet yarışlarının yoğun heyecanı stratejiyle birleştirilmiştir. F1 Delta Time ise Formula 1’in resmi blok zinciri oyunudur. Animoca Brands’in bir girişimi olan REVV’de kullanıcılar REVV Yarış Arabası NFT’si alarak yarışlara katılabilir. Her yarışta bir token havuzu oluşturulur ve yarışta en iyi dereceleri elde eden yarışçılara paylaştırılır. REVV token geçtiğimiz 2 haftada %35,8 değer kaybetmiştir, şu anda $0,0167 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu