Haziran Ayının Öne Çıkan NFT Projeleri

NFT’ler, blok zincirinde bulunan ve kopyalanamayan benzersiz bir tanımlama koduna ve meta verilere sahip benzersiz kriptografik tokenlardır. Halka açık bir orijinallik sertifikası veya sahiplik kanıtı sağlayan NFT’ler, bir şeyin orijinal olup olmadığını belirlememize yardımcı olur. Büyük çok uluslu şirketlerin yanı sıra her gün yeni startup’lar NFT endüstrisine dahil oluyor. Her NFT kendine özgü bir yapıya sahiptir, bu yüzden birkaç farklı uygulama potansiyeline sahiptir. Sanat eseri, dijital varlık, gayrimenkul tapusu veya oyun içi öğe olarak kullanılabilen NFT’ler, fiziksel varlıkları dijital olarak temsil etmek için de ideal araçlardır. Bu içerikte Haziran ayında öne çıkan NFT projeleri listesine bakacağız.

Rarible (RARI)

Haziran Ayının Öne Çıkan NFT Projeleri 2
Rarible (RARI)

Çok zincirli açık kaynak NFT protokolü olan Rarible Protocol, Immutable X’in Ethereum üzerindeki Layer 2 ölçekleme çözümü ile entegre oldu. Bu başarılı ortaklık, Rarible üzerine inşa edilen projelerin herhangi bir gas ücreti ödenmeden oluşturulmasını sağlıyor. Buna ek olarak bu inşa işlemi çevreye de herhangi bir olumsuz etki bırakmıyor. Immutable X sayesinde Ethereum ağında yüksek kaliteli oyun NFT’leri anında takas edilebiliyor. Rarible Protocol, kullanıcılara akıllı sözleşmelere, merkeziyetsiz borsaya, NFT mint işlemine ve projelerin NFT pazarlarını kolayca başlatmasını sağlayan açık kaynaklı NFT indeksleyicisine erişim sağlıyor.

RARI token son haftada %30,9 düştü ve şu anda $1,98 fiyatında.

Contentos (COS)

Haziran Ayının Öne Çıkan NFT Projeleri 3
Contentos (COS)

Contentos, içerik oluşturucuların haklarını korurken içeriğin özgürce üretilip dağıtılmasına ve beğenenler tarafından ödüllendirilmesine izin veriyor. İçerik ticaretinin de mümkün olduğu merkeziyetsiz bir platform olan Contentos, normal içerik ve ücretli içerik gibi farklı kategorilerde içerik yayınlayabilmeyi sağlar. Platformda günlük görevler ve video izleme gibi işlemlerle COS token kazanılabiliyor. BNB Smart Chain’de çalışan bu platform, ilk zamanlarında yarattığı heyecanı kaybetmiştir. Son 2 haftada %22,2 değer kaybeden COS token şimdi $0,00587’dan işlem görmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Dikkate Değer Fan Tokenları (23 - 29 Mayıs)

Woonkly Power (WOOP)

Haziran Ayının Öne Çıkan NFT Projeleri 4
Woonkly Power (WOOP)

Woonkly Power, merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu olarak NFT, blok zinciri ve IPFS teknolojilerini etkinleştirdiği bir metaverse oluşturmuştur. Woonkly Metaverse, profesyonellerin, işletmelerin ve normal kullanıcıların kullanması için tasarlanmıştır. Büyük kapsam, yeni nesil internette sürdürülebilirlik elde etmeyi amaçlamıştır. IPFS ve NFT teknolojilerinden yararlanan projede herkes gönderilerini NFT’ye dönüştürebiliyor, takipçi kazanabiliyor ve blok zincirinin avantajlarından faydalanabiliyor. $0,0463 fiyatındaki WOOP token geçtiğimiz 7 günde %29,7 değer kaybetmiştir.

VEED (VEED)

Haziran Ayının Öne Çıkan NFT Projeleri 5
VEED (VEED)

WIMworld, VeChainThor blok zinciri üzerine inşa edilmiş VIM koleksiyonlarına odaklanan bir Akıllı NFT projesidir. Kullanıcılar yüksek kaliteli NFT koleksiyonları ile VIMworld evrenindeki etkinliklere katılarak ödüller kazanabilir. WIMworld Ekosisteminde ödüller, ticaret, VIM besleme, çiftçilik, oyun ve yönetişim için VEED token kullanılır. WIMworld hem açık metaverse projesi hem de play to earn ekosistemidir. Şu anda blok zincirler arasında çapraz zincir erişimi oluşturarak ekosistemini genişletmeye odaklanan ekip, ekosistemi büyüterek insanların başkalarıyla kolayca bağlantı kurabilmesini sağlamayı amaçlıyor. VEED token fiyatı son 30 günde %19,4 değer kaybederek $0,0022’a düşmüştür.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu