Mayıs Ayının Dikkat Çeken Web3 Projeleri

Mevcut internetin daha merkeziyetsiz bir nesli olan Web3; Google ve Amazon gibi büyük oyuncuların hakimiyet sürmediği, herkesin kendi verilerinin yöneticisi olduğu bir interneti ifade eder. Bu yeni nesil yaklaştıkça Web3 kripto paraları da daha fazla önem arz etmeye başlamıştır. Web2’de hizmet aldığımız merkezi şirketlere ve onların yetkili personellerine güvenmek zorundayız. Şirketlerin karşılaştıkları sorunlar veya güvenlik ihlalleri, verilerimiz üzerinde doğrudan problem oluşturmaktadır. Web3, blok zinciri entegreli olduğu için merkeziyetsizlik, şeffaflık ve güven sağlar. Bu yazıda, kötü giden piyasada dikkat çekebilecek en iyi web3 projeleri listesini inceleyeceğiz.

Braintrust (BTRST)

Mayıs Ayının Dikkat Çeken Web3 Projeleri 2
Braintrust (BTRST)

Braintrust, freelancerlara birçok avantaj sunan merkeziyetsiz yetenek ağıdır. Bir serbest çalışma topluluğu olan Braintrust; Nike, Nestle, Goldman Sachs ve Porsche gibi büyük firmalar tarafından kullanılmaktadır. Tam ve yarı zamanlı Web3 çalışmaları, sağlık hizmetleri ve mentorluk gibi fırsatlar da sunan Braintrust, tıbbi risk kapsamı için Opolis ile ortaklık kurmuştur. Braintrust’taki freelancerlar, ConsesSys Mesh, Decentology, DFinity, Sifchain ve Provenance Blockchain Foundation gibi önemli kripto şirketlerine iş yapma fırsatı yakalayabilirler. Freelancerlar Braintrust’ta iyi bir profil oluşturarak tam zamanlı istihdam edilebilirler.

$3,89 fiyatındaki BTRST token, son haftada çok kötü durumda olan piyasanın aksine %6,4 yükselmiştir.

NuCypher (NU)

Mayıs Ayının Dikkat Çeken Web3 Projeleri 3
NuCypher (NU)

NuCypher, biçok blok zinciri ve dApp’ler için merkezi bir hizmet sağlayıcıya dayanmayan koruma ve şifreleme katmanıdır. Merkeziyetsiz anahtar yönetim sistemi, yani KMS protokolü, geliştiricilere blok zincirleri üzerinde özel verileri paylaşma, depolama ve yönetme yetenekleri veriyor. NuCypher, güvenli depolama garantisini akıllı sözleşmelere uyarlamayı başardıktan sonra merkeziyetsiz bir altyapı katmanı için token tabanlı bir model benimsemiştir. $0,272 fiyatındaki NU token, son 7 günde %15 değer kaybetmiştir.

Civic (CVC)

Mayıs Ayının Dikkat Çeken Web3 Projeleri 4
Civic (CVC)

Yapay zeka destekli bir kimlik doğrulama protokolü olan Civic, bireylere ve işletmelere kimlik korumanın daha verimli ve güvenli bir yöntemini sunmak için blok zinciri teknolojisini kullanır. Bu teknoloji sayesine geliştiriciler daha etkili dApp’ler oluşturarak Civic ile entegre edebilir. Kullanıcıları veri ihlali risklerinden koruyan Civic, kişisel bilgileri erişilmez blok zinciri depolarında tutarak bilgisayar korsanlığına geçit vermez. Hackerların belirli bir veritabanına erişerek veri çalma şansı yoktur. KYC ve AML prosedürlerini Civic ile gerçekleştirmek çok kolaydır. Bir kez Civic hesabı oluşturarak uyumlu tüm sitelerde risksiz ve kolay şekilde kimlik doğrulaması yapabilirsiniz. Son haftada %4,9 değer kaybeden CVC token $0,243 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Dikkat Çeken Play to Earn Tokenları (25 Nisan - 1 Mayıs)

Steem (STEEM)

Mayıs Ayının Dikkat Çeken Web3 Projeleri 5
Steem (STEEM)

Topluluk odaklı bir ağ olan Steem, kullanıcıların paylaşımlar yaparak ve etkileşime girerek ödüller kazanmasına olanak tanır. Kullanıcılar sosyal medyayı ve kripto paraları kullanarak içerikler ile değer yaratabilir. Steemit Engagement Challenge II yarışmasını düzenleyen Steem, STEEM token ödülleri dağıtmaya devam ediyor. Protokol, diğer blok zinciri ağlarına göre çok daha hızlı olduğunu ve saniyede daha fazla işlem tamamlayabildiğini iddia ediyor. Son 30 günde %9,1 değer kazanan STEEM, ayı piyasasında değerini artırmayı başaran nadir projelerden. Şu anda $0,394’dan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu