İşte Bitcoin’i 35.000 Dolar Altına Düşüren Sebepler!

Çinli kripto gazetecisi Colin Wu, Güney Kore merkezli CryptoQuant zincir üstü veri sağlayıcısı tarafından sağlanan ve bu hafta başlarında meydana gelen devasa Bitcoin fiyat düşüşüne ilişkin açıklamalardan birini sağlayan verileri paylaştı.

Wu tarafından paylaşılan CryptoQuant grafiği, 5 ve 6 Mayıs’ta kısa vadeli sahiplerin 11.760 Bitcoin’i birden fazla kripto borsasına taşıdığını gösteriyor. Gazeteciler, bu kriptonun bundan üç aydan daha kısa bir süre önce tutulduğunu söyledi.

BTC düşüşünün bir başka olası nedeni de ABD Fed Rezervi tarafından açıklanan faiz oranını yarım puan artırma kararı. Bu, yirmi iki yılın en büyük faiz artırımı olarak tarihe geçti. Bitcoin önce istikrar gösterdi, ancak daha sonra aniden yüzde sekiz civarında değer kaybetti ve tüm kripto pazarını kendine çekti.

Amiral gemisi küresel kripto, borsa ve onun ana endeksleri – Nasdaq 100, S&P 500, vb. ile birlikte düşüşe geçti.

Bitcoin 5 Mayıs’ta 39.500 dolarlık bölgeden düştükten sonra yazım anında 34.430 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Analist: Son Bitcoin (BTC) Düşüşü Tehlikeli Değil!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu