Peter Brandt, Bitcoin’in Rahatlama Rallisi Görmesini Bekliyor

Bitcoin bir kez daha 21.000 $ seviyesinin altına düştü, bu da 2017 zirvesinin yeniden test edilmesinin büyük olasılıkla devam ettiği anlamına geliyor.

Peter Brandt, Bitcoin'in Rahatlama Rallisi Görmesini Bekliyor 2

Kaynak: PeterLBrandt

Yakın tarihli bir tweet’te kıdemli grafik uzmanı Peter Brandt, yukarıda belirtilen senaryo gerçekleşirse amiral gemisi kripto para biriminin bir rahatlama rallisi göreceğini tahmin ettiğini söyledi. Ancak, traderları herhangi bir toparlanmanın kısa ömürlü olacağı konusunda da uyardı.

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısında daha ılımlı bir tondan konuşmasının ardından Çarşamba günü kripto para borsaları ile birlikte yardım ralli moduna girdi.

Fed, yüksek bahisli bir politika toplantısının ardından 75 baz puanlık 28 yılın en büyük faiz artışını açıkladı. Merkez bankasının kontrolden çıkan enflasyonu dizginlemek için önümüzdeki ay bu hamleyi tekrarlaması muhtemel.

ABD hisse senetleri ve kripto, Fed sonrası kazançlarını göz açıp kapayıncaya kadar sildi. Üç ana borsa endeksinin tümü şu anda kırmızıda işlem görüyor ve Dow, Ocak 2021’den bu yana ilk kez 30.000 seviyesinin altına düştü.

Durgunluk korkuları şimdi ön planda ve merkezde, Fed, daha yavaş ekonomik büyüme anlamına gelse bile enflasyonu düşürmeye kararlı görünüyor.

Bitcoin şu anda satışta olmasına rağmen, birçok analist, çok daha düşük fiyatların yüksek ihtimal olduğuna inandıkları için bunu hala iyi bir satın alma fırsatı olarak görmüyor.

Brandt, dünyanın en büyük kripto para biriminin 12.000 dolara düşebileceğini tahmin ediyor.

Doubleline CEO’su Jeffrey Gundlach, Bitcoin’in potansiyel olarak 10.000 dolara kadar düşebileceğine inanıyor.

Bu arada Guggenheim’dan Scott Minerd, Bitcoin‘in mevcut düşüş döngüsünü tamamlamadan önce dört basamaklı bölgeye geri düşebileceğine inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İngiltere, Finansal Merkez Kalmak İçin Bitcoin'i Kucaklamalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu