THORChain (RUNE) Nedir? THORChain (RUNE) Geleceği ve Yorum 2022

THORChain (RUNE) Nedir?

THORChain (RUNE), tüm kripto para birimlerini likit hale getirmeyi amaçlayan “Blockchains İnterneti” olarak adlandırılan Cosmos tabanlı bir blok zinciri protokolüdür. Bunu, Ethereum için Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto varlıklarının ticaretine izin vererek, ancak tamamen merkezi olmayan bir şekilde yapmayı hedefliyor. Temel olarak Coinbase ve Binance’in yaptığının çoğunu yapar.

Thorchain protokolü aynı adı taşıyan merkezi olmayan bir değişime (DEX) de güç sağlar. Uniswap veya SushiSwap gibi, Thorchain DEX, bir grup varlığa likidite sağlayarak ve bu varlıkların geri alınmasını (veya “geri ödemesini”) sağlayarak herkesin kripto varlıklarını takas etmesine veya ödünç vermesine izin verir.

Thorchain, çoğunlukla anonim bir ekip tarafından inşa edildi. Protokolün 2018’deki bir hackathon sırasında tasarlanan çok zincirli “Kaos ağı”, çeşitli test ağlarında ilk geliştirmenin ardından nihayet Nisan 2021’de piyasaya sürüldü.

DeFi, kullanıcıların üçüncü taraf bir aracıya ihtiyaç duymadan kripto varlıklarını ödünç almalarına, ödünç vermelerine, satın almalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir dizi finansal ürün anlamına gelir.

Thorchain, işlemleri kolaylaştırmak için başka bir DEX kredilendirme sisteminin, yani Bancor Perpetual Lending Pools’un ayarını kullanır. Bu işlemlerde, tüm varlıklar, Thorchain’in yerel RUNE token’ı olan başka bir varlıkla paylaşılan likidite havuzlarına yatırılır.

RUNE, her işlemde diğer varlıklarla değiştirilir. A varlığını B varlığı ile değiştirirken, protokol A’yı RUNE ile, ardından RUNE’yi B ile değiştirerek iki işlem yürütür. RUNE çiftlerinin değişimi, kanallar arasında gözetimsiz olarak merkezi olmayan varlık alışverişini sağlayan şeydir.

Şimdiye kadar protokol beklendiği gibi çalıştı ve Haziran 2021’de DeFi token’ları arasında piyasa değeri ile RUNE’nin ilk 10’a tırmanmasına yardımcı oldu.

Thorchain bir hisse kanıtı blok zinciridir (iş kanıtı değil); Bu, oturum açan ve RUNE kazanan düğüm operatörleri tarafından güvence altına alındığı ve sürdürüldüğü anlamına gelir. Düğümler, işlemleri doğrulayan ve varlık havuzları oluşturan ve karşılığında ödüller alan bilgisayarlardır.

Diğer DEX’lerin çoğu gibi, Thorchain de fiyatları oluşturmak için Otomatik Pazar Oluşturma Modeli (AMM) kullanır. Fiyatlar, havuzda tutulan her bir varlığın ilgili miktarına göre oluşturulur ve diğer borsalara benzer şekilde tüccarların dış fiyatlarını yansıtır. Bu tüccarlar arbitrajı kullanır, yani fiyatların düşük olduğu varlıkları satın alır ve fiyatların yüksek olduğu varlıkları satarak fiyatların yakınsamasına neden olur.

Likidite sağlayıcıları, ilgili likidite havuzuna RUNE ve başka bir varlık yatırır. Tüccarlar tarafından kullanılan likiditeyi sağlamanın karşılığında, ticaret ücretlerinin bir kısmı artı RUNE ödülleri alırlar.

Teorik olarak, bu aşırı teminatlı tahvil sistemi, yozlaşmış düğümlerin dürüst olmayan bir şekilde hareket ederlerse kazanacaklarından daha fazlasını kaybedecekleri anlamına gelir.

Güvenliğe ek olarak, DeFi’nin DEX teklifleri, ücretleri, velayet dışı iadeleri ve doğal açıklığı, Thorchain’deki işlemler genellikle düşük kaymaya sahip olduğundan, yani kote edilen fiyat en aza indirilerek kullanılan gerçek işlem fiyatı olduğundan, bol likidite yaratacak şekilde yapılandırılmıştır.

THORChain (RUNE) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: CEO’su ve kurucusu olmayan merkeziyetsiz bir projedir
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriCosmos
  • Toplam Arzı: 500,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 330,688,061
  • Piyasa Değeri: ₺ 10,718,617,995,71
  • En Düşük Fiyat: ₺ 28,74
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 298,84
  • Proje Amacı: Amacı, bireylerin finansal ürün veya hizmetlere erişimini engelleyebilecek ve engelleyebilecek merkezi taraflara ihtiyacı yok etmek için merkezi olmayan likidite yaratmaktır.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Kart Nedir, Nasıl Çalışır?

THORChain (RUNE) Geleceği

Gördüğünüz gibi, THORChain, tam lansmanından sonra büyük potansiyele sahip olan ve mevcut merkezi borsalardan ve DEX’lerden daha fazla pazar payı almaya hazır olan eksiksiz bir projedir. Yukarıda belirtildiği gibi, ne kadar fazla varlık varsa, o kadar fazla likidite sağlayabilir ve daha fazla benimseme bekleyebiliriz. Genel olarak, zamanla büyümek için çok fazla potansiyele sahiptir.

Ayrıca projenin kriptografisinin oldukça iyi olduğuna ve benimseme arttıkça RUNE talebinin kesinlikle artacağına inanıyoruz. Bu açıkça daha yüksek bir token değerlemesine yol açacaktır. Doğrulayıcılar tarafından bağlanmak için RUNE token’ları gereklidir ve yalnızca 100 doğrulayıcı olduğundan bu sınırlı bir sayıdır.

Ancak likidite havuzlarına da katılmaları gerekiyor ve sınırsız talep var. Ek olarak, işlem ücretleri yakılarak deflasyonist bir token haline gelir. Mevcut eşitlikle, yüzde 30 Rune civarında APY şu anda harika bir stake etme token’ıdır. Daha da iyisi, iyi kodlama, platforma daha fazla kullanıcı çekmeye de yardımcı olacaktır.

Analistlere göre, RUNE token’ın arkasındaki temel sağlam olduğundan, token istikrarlı bir şekilde büyüyor. Ayrıca, projenin nispeten yeni olması, birçok kişinin bunun başka bir ilgi unsuru olduğunu öne sürmesine neden oldu. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

THORChain (RUNE) Yorum

Son zamanlarda, kripto para piyasasındaki yatırımcılar düzenli olarak bu çalışmalar, kripto piyasasında RUNE Coin’in grafiksel metrikler ve sabit verilerle yorumlanan RUNE Coin incelemelerinin, kazanç için RUNE Coin yatırımcıları tarafından arandığını göstermektedir. Bilgi toplayın ve fiyat araştırması yapın. Ancak bu hızlı gelişmeler, her yatırım aracında olduğu gibi, piyasadaki ani dalgalanmalardan ve belirsizliklerden kaynaklanan riskleri de içerebilmektedir.

Yatırımcılar, RUNE’yi araştırırken RUNE Coin’in ve sayacının güvenilirliğinin yanı sıra sayısal verilere de dikkat etmelidir. Büyük kazanımların yanı sıra büyük kayıpların da yapılabildiği kripto piyasasında, zaman içinde ani düşüşler ve yükselişler de gündemdeki haber ve görüntülerin yanı sıra kripto paraların meşruiyetine göre de değişebiliyor.

THORChain (RUNE) Nereden ve Nasıl Alınır?

THORChain (RUNE)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu