Bitcoin SV (BSV) Nedir? Bitcoin SV (BSV) Geleceği ve Yorum 2022

Bitcoin SV (BSV) Nedir?

Bitcoin SV (BSV), 2018 yılının sonlarında işlem ücretlerini düşürmek ve Bitcoin Cash blok zincirini uyandırmak amacıyla kuruldu. Protokol kodu BSV’dir. Token’in adı muhtemelen Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin Satoshi Vision (BSV) ile uyumlu olduğu düşünülen ödenecek ücretlerden geliyor.

Bitcoin parasıyla bir iç savaştan doğan bu kripto para birimi, protokolde önerilen teknik güncellemeler üzerindeki anlaşmazlıklar nedeniyle ortaya çıktı.

Protokolün temel amaçlarına bir göz atalım;

Gelişmiş bir güvenlik sistemine sahiptir, sağlayıcı maliyetlerini düşürür ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunar. Aynı zamanda, şirketler BSV blok zincirini kullanmayı seçtiğinde, kaynak ve yatırım taahhütleri için ihtiyaç duydukları ölçek ve istikrar için BSV markasına güvenebilirler.

Satoshi’nin vizyonu olarak ifade edilen BSV, yeni bir kripto paradır ancak kullanıcılarına geniş bir cüzdan ağı sunmaktadır. BSV Coins CashPAY, Crypto Traders, Bitcoin ATM and Inc. satın almak isteyen kullanıcılar.

Tiaal gibi hizmetler için BSV günlük yaşamda çok çekici hale geliyor. BSV’nin boyutu, işlem boyutu olarak görüntülendiğinde 128 MB’dir. Bitcoin Cash ile karşılaştırıldığında, çok düşük işlem ücretlerine sahiptir. Böylece kullanıcıya rahat bir şekilde işlem yapma imkanı sunar.

Piyasaya sürüldüğü ilk günlerden itibaren çok fazla etkisi olan bir BSV ismi olan Craig Wrigh, aslında gerçek Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ederek parayı hemen popüler hale getirdi. Genel olarak Bitcoin SV’nin ölçeklendirme, düşük işlem maliyetleri ve ağ geliştirme gibi üç avantajı olduğu söylenebilir. Bu token aynı zamanda birçok değişiklikten geçen blockchain olarak da adlandırılır.

Bitcoin SV (BSV)’nin Satoshi’nin anlayışını en iyi şekilde yansıttığına, yüksek kaliteli uygulama geliştirmeye katkıda bulunduğuna ve işlem bekleme sürelerini en aza indirdiğine inanılıyor. Bu avantajların yanı sıra BSV’nin dezavantajları da vardır. Bu nedenle BSV, merkezi olmayan finansmanda kullanılamaz.

Genellikle ticaret şirketlerinde daha sık duyulan BSV, bahislerden gelir elde ettiğini açıklamaz. BSV saldırısı riski de vardır. Kötü niyetli bir saldırı olasılığı için, token’lar bir donanım cüzdanında saklanabilir.

Bitcoin SV, birçok insanın merak ettiği blockchain teknolojisi kullanılarak çıkarılır. Bitcoin ve diğer altcoinler gibi, bu token da Coin Geek şirketi tarafından yoğun bir şekilde çıkarılıyor. Coin’in arkasındaki bu kadar güçlü bir şirketle madenciliğin gelecekte büyümeye devam etmesi bekleniyor.

Aynı zamanda Bitcoin’de olduğu gibi, her dört yılda bir yarılanma ödülü ve 21 0’ta yayınlanan son BSV’yi elde etmeyi hedefliyor. Temelde güvenliği artırma, ölçekleme, protokolü geri yükleme ve iyileştirme gibi deneyimlere sahip olan Bitcoin SV ödeme deneyimi, 2019’daki ilk protokol güncellemesiyle daha da ilginç hale geldi.

Bitcoin SV, Bitcoin tabanlı bir proje olmasına rağmen, çekirdek altyapısında birkaç temel değişiklik var. En önemlisi, orijinal Bitcoin bloğu sadece 1 MB’dir. Bitcoin Cash ile bu 32 megabayta yükseldi. Bitcoin SV, blok boyutunu 128 megabayta kadar artırır.

Bu blok boyutu, Bitcoin SV’nin saniyede 9.000 işlemlik bir zincir üstü işlem kapasitesi ve teorik olarak sınırsız bir TPS elde etmesine zaten yardımcı oldu. Bitcoin SV işlem ücretleri de emsallerine kıyasla önemli ölçüde daha düşüktür.

Şu anda Bitcoin SV ağındaki ortalama işlem ücreti 0.000013 BSV’dir. BSV, Bitcoin’e çok benzer. BSV, merkezi bir aracı olmadan günlük ödemeler için dijital bir ödeme sistemi olarak da çalışır. Ek olarak, Bitcoin SV ağındaki tüm işlemler, küresel olarak paylaşılan dağıtılmış bir deftere kaydedilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   THORChain (RUNE) Nedir? THORChain (RUNE) Geleceği ve Yorum 2022

BTC ve BCH gibi, işlemleri onaylamak ve platformu kötü niyetli aktörlerden korumak için bir iş kanıtı (PoW) konsensüs protokolü kullanır. Madenciler bu blokları onayladığında, ağ onları yeni BSV paralarıyla ödüllendiriyor.

Bitcoin SV blok zincirinin her bloğu, işlemin zamanını ve bilgilerini kaydeden önceki bloğun kriptografik karmasını içerir. Ayrıca, bu kayıt tüm düğümlere yayılır ve herkes tarafından görülebilir. Arz açısından, Bitcoin SV, tıpkı Bitcoin gibi 21 milyon ile sınırlandırılmıştır. Madenciler bugüne kadar 19 milyon 188 bin BSV çıkardı.

Bitcoin SV (BSV) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Satoshi Nakamoto
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok Zinciri: Blockchain
  • Toplam Arzı: 21,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 19,188,139
  • Piyasa Değeri: ₺ 17,639,609,108
  • En Düşük Fiyat: ₺ 796.34
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 3,691.70
  • Proje Amacı: Bitcoin Cash ağının hard fork’u ile başka bir kripto para birimi olarak piyasaya sürülen Bitcoin SV’nin ana hedefi, Bitcoin’in orijinal ilkelerine sadık kalmaktır. Bitcoin SV (BSV) projesi, teknoloji ve ademi merkeziyetçilik imajını Bitcoin Cash’ten daha iyi yansıtan bir kripto para birimi yaratmayı amaçlıyor.

Bitcoin SV (BSV) Geleceği

Analistler ve yatırımcıların yorumlarında BSV Coin ile ilgili olumlu açıklamalar bulunabilir. Analistler, BSV Coin’in Bitcoin ile aynı temel hedefleri desteklediğini ancak ondan çok daha teknik ve yeni nesil olduğunu savundu.

Analiste göre BSV Coin ile mikro ödeme yapmak mümkün. Bu, işletmelere büyük faydalar sağlayacaktır. Yatırımcılar yorumlarında, Blockchain ile entegre uygulamalar üretmek için çeşitli araçlar satın almak için BSV Coin ödemelerini kullanabileceklerini kaydetti.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Bitcoin SV (BSV) Yorum

Piyasaya sürülmesinden bu yana hızla yükselen bir trendle BSV, bu konuda pazar lideri olmuştur. Mevcut performansı gelecekte Bitcoin’in yerini bile alabilir. Bitcoin SV’nin piyasa üzerindeki etkisi ve varsayımları başlangıçta yatırımcılarda endişe yaratsa da, bu token’in özellikleri onu uygun fiyatlı ve güvenli bir yatırım haline getiriyor.

Fiyatları dalgalı olsa da kısa vadede kullanıcılarına kazanç sağlayan faydalı bir yatırım aracı olarak görülüyor. BSV’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, önemli kullanıcı desteği onu daha da güvenli hale getirdi. Bu özelliklerden dolayı BSV önümüzdeki sezonlarda büyümelidir.

Bitcoin’e göre önemli teknolojik avantajları olmasına rağmen, geliştirme ekibinin sektördeki diğer insanlarla ilişkileri iyi olmadığı için yatırımcılarla da sorunları var. Bazı kripto para borsaları, bu tür tartışmalar nedeniyle tam olarak borsalarında BSV taşımamaktadır.

Bitcoin SV (BSV) Nereden ve Nasıl Alınır?

Bitcoin SV (BSV)’yi güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu