Clover Finance (CLV) Nedir? Clover Finance (CLV) Geleceği ve Yorum 2022

Clover Finance (CLV) Nedir?

Clover Finance (CLV), Mayıs 2020’de Viven Kirby, Norelle Ng ve Burak Keçel tarafından oluşturulan proje, Temmuz 2021’de ana ağı ile piyasaya sürüldü. Clover olarak da bilinen Clover Finance, bir blockchain işletim sistemidir.

Bir DeFi hizmet platformu olan Clover, alt tabaka tabanlı uygulamalar için kullanımı kolay bir blok zinciri altyapısı ve uyumlu Ethereum Sanal Makinesi (EVM) çerçevesi sağlamayı vaat ediyor. Yonca, Polkadot’un paraşüt ürünlerinden biridir.

Clover Finance (CLV), blok zincirleri oluştururken ve çalıştırırken ortaya çıkan uyumluluk ve ölçeklenebilirlik sorunlarını iyileştirmeyi amaçlar. Clover Finance, kendisini bir blockchain işletim sistemi olarak tanımlıyor ve kullanıcılara birden fazla hizmet sunuyor.

Clover Finance (CLV), dört DeFi protokol katmanı ve bir eApp katmanı içerir. Bunlar depolama katmanı, akıllı sözleşme katmanı, DeFi protokol katmanı ve eApp katmanıdır. Depolama düzeyi, dApp verilerinin merkezi olmayan şekilde depolanmasını sağlar. Şu anda desteklenen protokoller IPFS, AR ve CRUST’tır.

Akıllı sözleşme katmanı, Web 3.0 uyumlu bir API aracılığıyla sözleşmelerin zincirler arası dağıtımını destekler. Akıllı sözleşme katmanı sayesinde, mevcut Web 3.0 uyumlu dApp’ler bile değişiklik yapılmadan Clover’a aktarılabilir.

DeFi protokol katmanı, Clover kullanıcıları için temel DeFi protokollerini sağlar. Bunlar borsa, borç verme, sigorta gibi protokollerdir. Ayrıca geliştiriciler, Clover’da kendi ek DeFi protokollerini oluşturabilirler. Öte yandan, e-uygulama, geliştiricilerin bir makine, etki alanı veya ağ bant genişliği gerektirmeden kendi e-uygulamalarını kolayca oluşturmalarına olanak tanır.

Clover kolay ve hızlı bir şekilde temin edilebilir. Clover’a erişmek için kaydolmanız veya doğrulamanız gerekmez. Clover, güvenilirlik ve gizliliğe öncelik verir; Kullanıcılarına eşler arası ticaret sunar. Bu, hiç kimsenin iki hesap arasındaki işlemleri durduramayacağı veya izleyemediği anlamına gelir.

Ayrıca Clover sistemini denetleyen tek bir yönetim organı yoktur; Sistem hakkında konuşabilen CLV token sahipleri. Elinizdeki kaynaklar tamamen kontrolünüz altındadır. Ayrıca Clover, kişisel verileri saklamaz ve kişinin anonimliğini garanti eder.

Polkadot paraşütü sayesinde Clover, kullanıcılarına ucuz ve hızlı işlem yapma imkanı sunuyor. Clover’ın en büyük avantajı şüphesiz Polkadot ağında ölçeklenebilir ve zincirler arası iletişim sağlamasıdır.

CLV, Clover Finance’ın kullanışlı bir özelliğidir. CLV token’i üç tema kullanır: yönetişim, işlem ücretleri ve ağ konsensüsü. CLV token’inin sahibi, ağın yönetiminde alınan kararlar hakkında konuşabilir. Bunlar, gelecekteki ağ yükseltmeleri gibi kararları etkileyebilir.

CLV kodu, işlem ücretlerini çevrimiçi olarak ödemek için de kullanılır. Diğer hesaplar için işlem ücreti ödemek de mümkündür. Kullanıcılar, bir doğrulayıcı düğümü veya bir aday doğrulayıcı (aday PoS) çalıştırarak CLV token’lerini stake edebilir. Böylece, CLV token’leri, kullanıcıların çevrimiçi fikir birliğine katılmasına izin verir.

Mayıs 2020’de kurulan Clover Finance, zincirler arası entegrasyon ve birlikte çalışabilirlik sağlamayı amaçlayan bir blok zinciri projesidir. Proje bir Blockchain işletim sistemi olarak çalışıyor ve CLV coin adı verilen orijinal bir kripto para birimine sahip.

CLV, çeşitli çevrimiçi kullanım durumlarında öne çıkmaktadır. şasi; Üç katmandan oluşur: depolama, akıllı sözleşme ve DeFi protokolü. Depolama katmanı, merkezi olmayan dApps depolaması sağlar, akıllı sözleşme katmanı, bloklar arası entegrasyon ve dağıtım sağlar ve DeFi protokolü çeşitli finansal işlemlere olanak tanır.

Yukarıda bahsedilen katmanlara ek olarak platformun bir katmanı daha vardır. Bu seviye e-uygulama seviyesidir. Platform, eApp katmanı sayesinde kullanıcıların sanal makineler ve yüksek hızlı ağlar olmadan uygulamalar oluşturmasına olanak tanır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) Bitcoin Yatırım Stratejisi Nedir?

Burak Keçeli tarafından kurulan Clover Finance, DeFi dünyasına yeni başlayanlar için bile kolay anlaşılır basit bir portala sahiptir. Clover aracılığıyla kullanıcılar, DeFi hizmetlerini ve blok zinciri entegrasyonunu kullanabilir ve ayrıca merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturabilir.

Ağ, sigorta, borç verme, para kazanma gibi çeşitli DeFi hizmetleri sunar. Blockchain entegrasyonu sayesinde Bitcoin ve diğer blockchainler ile uyumlu çalışır.

Clover Finance (CLV) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Viven Kirby, Norelle Ng ve Burak Keçeli
  • Yayınlanma Yılı: 2021
  • Blok Zinciri: Polkadot
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 442,756,349
  • Piyasa Değeri: ₺ 689,548,284
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1.47
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 29.74
  • Proje Amacı: Clover Finance, DeFi uygulamalarının zincirler arası birlikte çalışabilirliğine odaklanan bir blok zinciri altyapı platformudur. CLV token’i, Clover işlem ücretlerini ödemek ve ağ güncellemelerini oylamak için kullanılır. Clover, Bitcoin ve diğer blok zincirlerin birlikte çalışmasını sağlamayı amaçlıyor.

Clover Finance (CLV) Geleceği

CLV paralarını incelerken, önce temel analizine bakalım. Clover Finance (CLV) projesi, DeFi uygulamaları oluşturmak ve başlatmak için farklı blok zincirlerini birbirine bağlar. Clover Finance, depolama katmanı, akıllı sözleşme katmanı, DeFi protokol katmanı ve eApp katmanından oluşan bir blok zinciri işletim sistemi olarak geliştirildi.

Clover, geliştiricilerin zincirler arası dağıtılmış uygulamalar oluşturmasına ve çalıştırmasına olanak tanır. Ayrıca proje, kullanıcıların sanal makineler veya ağ bant genişlikleri olmadan dApp’leri kolayca yüklemesine olanak tanır.

Projesinin bir diğer amacı, gazsız kullanıcı etkileşimi seçeneği sunarak kripto dünyasına yeni gelenler arasındaki işlemleri kolaylaştırmaktır. CLV token’i, blok zinciri ağında çalışan bir yardımcı program token’idir.

Kullanıcılar, kripto pazarında bulunan çevrimiçi işlemler ve diğer token’ler için ödeme yapmak için token’i kullanabilir. CLV token’i ayrıca ağ güncellemeleri için oy verebilir, bir düğüm başlatabilir ve kullanıcıların platformu kullanmaları için ödüller kazanmalarına izin verebilir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Clover Finance (CLV) Yorum

Mayıs 2020’de Viven Kirby, Norelle Ng ve Burak Keçeli Clover Finance projesini kurdu. Viven Kirby proje yöneticisidir. Daha önce AXSource ile Microsoft Dynamics mimarı olarak çalışmış deneyimli bir operasyon yöneticisidir.

Clover Finance CEO’su Norelle Ng, daha önce insan-bilgisayar etkileşiminde bir blockchain uzmanı olarak çalıştı. Burak Keçeli, Clover Finance’in CTO’su olarak çalışan saygın bir geliştiricidir. Şubat 2021’de CLV projesi CoinList Seed Winter 2021 mezunları arasında listelendi.

Nisan 2021’de CLV projesi CoinList’te ilk token arz etkinliğini başarıyla gerçekleştirdi. CLV cüzdan 2021’de piyasaya sürüldü. Sosyal girişler mümkün ve cüzdan kullanılabilirliğini yeni bir seviyeye getirdi. Kasım 2021 itibariyle cüzdan uygulaması, bulunduğu tüm platformlarda toplam 350 bin indirmeye ulaştı.

Aralık 2021’de CLV, Polkadot’ta beşinci Parachain yerini kazanarak Polkadot ekosistemine tam dApp’leri getiren ilk projelerden biri oldu.

Clover Finance (CLV) Nereden ve Nasıl Alınır?

Clover Finance (CLV)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu