Japon Kripto Borsası Bitbank, Dogecoin ve Polkadot’u Listeledi

Japon kripto para borsası Bitbank, 3 Ağustos tarihli bir blog gönderisinde Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) için destek eklediğini duyurdu. Tokyo merkezli borsa şimdi müşterilerinin toplam 18 kripto para birimi ticareti yapmasına izin veriyor. Blog gönderisinde, yukarıda bahsedilen iki kripto paranın Bitbank’ın kripto para ödünç verme hizmeti tarafından da destekleneceği belirtiliyor. Ekim 2017’de, Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), ülkedeki fintech yeniliklerini desteklemek için Bitbank’ı ve diğer on şirketi kayıtlı kripto operatörleri olarak resmen tanıdı.

Mayıs ayında Bitbank, Japon finansal holding şirketi Sumitomo Mitsui Trust Holdings ile ortaklaşa Japan Digital Asset Trust (JADAT) adlı bir saklama şirketi kurdu. Kripto para devinin yerel bir yan kuruluşu olan FTX Japan, geçen ay Dogecoin için destek ekledi. Mart ayında BTCBOX, Shiba Inu adlı Japon köpek ırkından ilham alan meme kripto para birimine destek ekleyen ilk lisanslı kripto para borsası oldu. Bu yılın başlarında Nikkei, Japon kripto para borsalarının dünyadaki diğer ticaret platformlarını yakalamak için listeleri basitleştirme sürecini başlattığını bildirdi. Japonya Sanal ve Kripto Varlık Değişim Birliği (JVCEA), Bitcoin (BTC), XRP, Ethereum (ETH), Stellar (XLM) ve artık tabi olması gerekmeyecek diğer bazı popüler altcoinleri içeren bir token listesini onayladı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Litecoin Halving İle Blok Ödülü Artık 12.5 LTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu