PiCoin (PI) Nedir? PiCoin (PI) Geleceği ve Yorum 2022

PiCoin (PI) Nedir?

PiCoin, kullanıcıların telefonlarında kripto para madenciliği yapmasına izin veren yayınlanmamış bir kripto para birimidir. Bu proje hakkında birçok şüpheci var çünkü kullanıcılar aslında yeni bir kripto para birimini benimsiyorlar.

Pi Network, kullanıcıların yerel PiCoin (PI) kripto para birimini çıkarmasına olanak tanıyan mobil odaklı bir blok zinciridir. Kullanıcı aslında kripto para birimi madenciliği yapmadığı için madenciliği tırnak içine aldık. Madencilik uygulaması verilerinizi izler ve ardından reklamverenlere satar. Ayrıca, ekstra kâr için uygulamada reklamlar gösterir. PI Madenciliği, uygulamaya giriş yapmak, bir düğmeye tıklamak ve cüzdanınıza PI almakla ilgilidir.

Herhangi bir hash gücü sağlamadığı için madencilik değildir. Ayrıca, tüm işlemler şirketin sunucularında depolandığından, merkezi olmayan bile değildir. PiCoin’i kripto para birimi olarak sınıflandırmayız bile. Bir video oyunundaki skor gibi ama daha az değerli ve daha az heyecan verici.

Pi ağıyla ilgili başka sorunlarımız, blok zinciri kaynak kodunun açık kaynak halinde ve merkezi olmayıp, toplam arzın teknik incelemede verilerle açıklanmamasıdır.

Pi ağı saçma ve yanıltıcı görünüyor. Daha önce de belirtildiği gibi, kullanıcılar PI’yi cüzdanlarına almak için Pi Network uygulamasındaki “Madencilik PiCoin” düğmesine basarlar. Pi Network’ün pazarlama departmanının insanlara anlattıklarına rağmen madencilik değildir.

İlk olarak Pi Network, proje için marka bilinirliğini artırmak istiyor. Bu, daha fazla kullanıcı yönlendirenlerin madencilik yoluyla daha fazla IP kazanmalarına izin vererek elde edilir. Uygulama 29 milyondan fazla indirme ile oldukça iyi gidiyor, bu da insanlar kolay para kazanmayı sevdikleri için çok mantıklı. Ve günde bir kez uygulamadaki bir düğmeye tıklayarak para “kazanmaktan” daha kolay bir şey yoktur. Mainnet piyasaya sürülmediği için token satamadığınız da hiçbir şey kazanmıyorsunuz.

Bu aşamanın bir diğer amacı, uygulama kullanıcılarına reklam satarak ve verilerini satış için toplayarak gelir elde etmektir. Bazı kullanıcılar, işin ciddiyeti nedeniyle Pi Network’ün bir madencilik operasyonu olarak başlatıldığı fikrine sahip.

Influencerların yönetim şeklinde bağlantılarını açık bir şekilde paylaşım yapmaya başladıktan sonra, geçtiğimiz birkaç ay içinde PiCoin çok fazla eleştiri aldı. Açık bir şekilde belirli sorunlar, kullanıcıların çok az veya hiç fayda sağlamadan değerli bilgiler sağlamasıdır.

Yine kullanıcılar sadece “Madencilik PiCoin”e tıklar ve cüzdanlarındaki miktar artar. Cüzdandaki bu numaralar, Pi Ağı ana ağı nihayet serbest bırakıldığında bir öncül olarak atanacaktır. Bununla ilgili sorunumuz projenin 2019 yılında başlamış olması. Neredeyse 3 yıl geçti ve geliştiriciler nihayet ana ağın 2022’nin ikinci yarısında başlayacağını söylüyorlar.

Bu planlı sürümü çok ciddiye almayacağız. Yazılım geliştirme endüstrisinde her zaman gecikmeler olduğu için gecikmeler beklemelisiniz. PiCoin’de gördüğümüz bir diğer büyük sorun, proje başladığında büyük olasılıkla ne olacağı. Geliştiriciler nihayet maksimum 100 milyar kripto para birimi arzı belirlediler.

Kullanıcılar madencilikten fazla kazanç sağlamaz. Uygulamayı iki yıl kullandıktan sonra, 2000 token tutan kullanıcıların raporlarını okuduk. Bu, kullanıcıların verilerini bir teknoloji şirketine yıllardır sattıkları için değersiz bir kripto para yığınına sahip olacağı anlamına geliyor. Kısacası, PiCoin meşru bir şirkettir. Bunu bir dolandırıcılık olarak bile sınıflandırmayacağız çünkü kimse para kaybetmez ve kullanıcılar uygulamayı indirdiklerinde tüm bunları kabul etmiş sayılırlar.

Esasen, kullanıcılar verilerini yüksek değerli kripto para vaadiyle bir teknoloji şirketine satarlar. Talihsiz haber şu ki, kripto para birimleri gelecekte çok değerli olmayacak, bu nedenle kullanıcılar verilerini (ve zamanlarını) çok kötü bir fiyata satıyorlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CatBoy (CATBOY) Nedir? CatBoy (CATBOY) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Pi token, Stanford Üniversitesi’nden bir grup girişimci tarafından yaratıldı. Bu deneyimli matematikçiler ve yazılımcılar grubu, bu pi’den esinlenerek oluşturdukları proje ile pi coini her alanda kullanılabilir hale getirmeyi hedeflemektedir. Topluluk tarafından kullanılan uygulamada, her üye bir pi marketi açabilir ve pi coin ticareti yapabilir.

PiCoin (PI) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Stanford Üniversitesinde adlı Vince McPhilip, Chengdiao Fan ve Nicolas Kokkalis girişimciler tarafından kuruldu.
  • Kuruluş Yılı: 2019
  • Proje Amacı: Kullanıcıların telefonlarında kripto para madenciliği yapmasına izin veren yayınlanmamış bir kripto para birimidir.

PiCoin (PI) Geleceği

Pi token’ın geleceği merak ediliyor. Çünkü piyasaya çıkmadan önce milyonlarca insan tarafından kullanılıyordu. Son gelişmelerle birlikte pi ağında test transferleri yapılmakta ve transferler düşük ücretlerle çok hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Kendi blok zinciri teknolojisini kullanan Pi coin, gelecekte adını sıkça duyacağımız bir proje olarak dikkat çekiyor.

Şu anda, herhangi bir yerden PiCoin satın almak bile mümkün değil. Kazanmanın tek yolu, Pi Network mobil uygulamasını “mayınlamak”. Bu durumda madencilik, reklamlar tarafından ele geçirilmek ve verilerinizi Pi ağına satmak anlamına gelir. Bunu çok kötü bir anlaşma olarak görüyoruz çünkü ana ağ başlatıldığında/açıldığında çok düşük PiCoin değeri alıyoruz.

Ancak bazıları bunun büyük ve iyi bir yatırım olduğunu düşünüyor. Uygulamanın yaklaşık 30 milyon kez indirilme durumu var. Bu “kripto para birimini” “maden” yapmaya karar vermeden önce proje ve token’ın arkasında ki ekip hakkında daha fazla araştırma yapmanızı öneririz. İyi haber şu ki, çıkarma işlemi birkaç saniyeden fazla sürmüyor, ancak uygulamaya verilerinizin bir kısmını satmasına izin vermesi için izin veriyorsunuz.

PiCoin (PI) Yorum

Pi token, Pi ağ platformunun ana kripto para birimidir. Pi’den ilham alan girişimcilerin oluşturduğu proje kısa sürede büyük destek gördü. Bu alanda pi coin, merkezi olmayan pi, ağ ve web 3.0, ticaret ve nft gibi birçok alanda kullanıcılara hizmet verecek. Ayrıca bilinen madencilik sistemlerinden farklı olarak düşük karbon emisyonu ve düşük enerji tüketimi ile madencilik sağlamaktadır.

Pi token analiz verileri şu anda net değil. Bunun ana nedeni, ağının henüz listelenecek gereksinimleri karşılamamış olmasıdır. Bu anlamda herhangi bir analitik veri oluşturmaya gerek yoktur. Ana ağa geçiş ile Pi, diğer kripto paralara karşı olduğu gibi kripto para biriminin işlem gördüğü platformlarda listelenebilecek.

Ağ değişikliğinin başarısız olmasının nedeni, Blockchain ile test edilmemiş olmasıdır. Gerekli testler yapıldıktan sonra, kayıt için herhangi bir engel kalmayacak ve Pi, diğer altcoinler topluluğuna kolayca katılabilir. Kayıt için henüz belirli bir tarih belirlenmedi.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu