aelf (ELF) Nedir? aelf (ELF) Geleceği ve Yorum 2022

aelf (ELF) Nedir?

Aelf (ELF), işletmeler için yenilikçi çözümler sağlamak üzere tasarlanmış açık kaynaklı bir blok zinciri ağıdır. Merkezi olmayan bir bulut bilişim ağı olarak tanımlayabileceğimiz Aelf, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer zincirler arasında işlemlere izin veriyor. Ağın ELF token’ları, platformdaki kripto meraklılarının işlemlerinde aktif olarak kullanılmaktadır.

Aelf platformu (ELF), blockchain ağları için geliştirilmiş yapılandırılabilir bir işletim sistemi olarak tanımlanabilir. Kendi ekibi, blockchain ekosistemini sundukları yenilikçi platformun Linux’u yapmayı hedefliyor. Bilindiği üzere blockchain teknolojisinin benimsenme oranı aklımıza gelen hemen hemen her sektörde hızla artıyor.

Bu özel teknolojinin getirdiği benzersiz yenilikler, kullanıcıları her gün yeni bir projeyle buluşturuyor. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu teknolojiyi kullanarak eşler arası ve merkezi olmayan ödemeler yapmanın mümkün olduğunu kanıtladı. Ardından önde gelen altcoin Ethereum (ETH), BTC’nin açtığı yolu terk etti. EPF ağı ayrıca kullanıcılarına sayısız yenilik ve fayda sağlayarak büyük bir pazar değeri elde etti.

ETH sayesinde kullanıcılar blok zincirinde merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) geliştirebildiler. Ancak BTC ve ETH gibi iki dev blok zinciri ağının sağlam bir işletim sisteminden yoksun olduğunu görüyoruz. Windows, MacOS veya Linux gibi çalışacak işletim sistemi, bu ağların performansını optimize etme potansiyeline sahiptir.

Mevcut işletim sistemlerinin mevcut merkezi olmayan uygulamaları etkin bir şekilde çalıştıramayacağına inanan kendi ekibi, çözüm üreten bir platform geliştirdi. Belirtilen soruna odaklanan çeşitli blockchain projeleri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak kendi ekiplerine göre bu projelerin hiçbiri önerdikleri çözümleri sunamadı. Ekibe göre bu projeler ölçeklenebilirliği göz ardı ediyor, akıllı sözleşme yönetiminde iyi performans göstermiyor ve bunları gerçekleştirebilecek bir konsensüs algoritmasına sahip değil. Aelf vakfının tüm bu sorunları çözmek için yeterli niteliklere sahip olduğu ileri sürülmektedir.

Project Aelf (ELF), Haobo Ma tarafından kuruldu. 10 Aralık 2017 tarihinde hikayesine başlayan proje, kısa sürede başarı merdivenlerini tırmandı ve platformunu çok sayıda kullanıcıyla buluşturdu. Proje, sektördeki büyük isimlerden önemli yatırımlarla sermaye artırarak ana hatlarıyla belirlenen yol haritasını takip etmeye devam ediyor. İlk olarak 21 Aralık 2017 tarihinde çeşitli kripto borsalarında işlem gören ELF tokeni, o dönem Binance, OKex veya Huobi Global gibi platformlarda kullanıcılarıyla buluşmuştu. Çeşitli borsalarda kote olmaya devam eden Aelf platformu, teknolojisini başarıyla geliştirmiş ve kullanıcılarına en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Aelf platformu (ELF), devredilen hisse kanıtı (DPoS) konsensüs algoritması sayesinde kullanılmaya devam ediyor. Yazının başında bahsettiğimiz sorunların üstesinden gelmek için Aelf platformu iki temel yenilikle karşımıza çıktı. Bunlar, yan zincirleri ve tek bir yönetim sistemini içerir. Yan zincirleri kullanan kaynak tahsis platformu ve akıllı sözleşmeler. Bu şekilde ölçeklenebilirliği artırır. DPoS sayesinde verimli yönetim gerçekleşir. Bu şekilde Aelf platformu çalışmaya devam ediyor ve kullanıcılarına kaliteli blockchain hizmetleri sunmaya devam ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Firedancer, Solana Blok Zincirinin Geleceğini Güçlendiriyor

Platformdaki tüm işlemlerde ELF tokenleri kullanılmıştır. Sonuç olarak, ELF tokenleri için bir finansal kullanım ve değer alanı yaratıldı. Yan zincirler ve ana ağ arasındaki işlemler için herhangi bir ücret yoktur. Bu sayede daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir sistem oluşturulmuştur.

aelf (ELF) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Haobo Ma
  • Kuruluş Yılı: 10 Aralık 2017
  • Blok ZinciriEthereum 
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 544,480,199
  • Piyasa Değeri: ₺ 1.359.370.992,59
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1,87
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 21,44
  • Proje Amacı:

aelf (ELF) Geleceği

ELF token’ın geleceği bağlamında, kendi içinde nispeten yeni bir kripto para birimi olsa da belirli amaçları olduğunu da belirtmek gerekir. Projenin ilerlemesini birkaç hedefle takip etmek iyi bir süreçtir. Elfcoin, net bir süreç isteyen şirketleri sorumlu tutmak istiyor. Tek başına başarılı olursa, gelecekteki şirketlerin blok zinciri teknolojisini uygulamalarının önünü açmaya yardımcı olabilir. Bu hedeflere ulaşılırsa kripto endüstrisinde de dalgalar yaratabilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

aelf (ELF) Yorum

Projenin kendisi Draper Dragon, Blockchain Ventures ve FGB Capital gibi büyük risk sermayesi şirketlerinden destek aldı. Özel token satışı, ondan fazla yatırım firmasının katılımıyla son derece başarılı oldu. Ekibi şu anda ürününü oluşturmak ve geliştirmek için çalışıyor. U Network, Theta ve Decent ile ortaklaşa olarak, Elf token’ı böylece büyük miktarda para çekti.

Alf, rakiplerine göre birçok avantaja sahiptir. Blockchain teknolojisi, yerleşik ve gelişmekte olan işletmelerin birbirleriyle işbirliği yapmasına olanak tanır. Aelf ekosisteminin işletmeler için de birçok avantajı vardır. Yalnızca işletmenin gücünü artırmakla kalmaz, aynı zamanda işletmenin finansmanını daha etkin bir şekilde yönetmesine de yardımcı olabilir. Grubun kendisi, erişimini artırmak için büyük kuruluşlar ve internet devleriyle ortak olmayı hedefliyor. Projenin özel bir ICO’su var ve yatırımcılar tarafından destekleniyor.

aelf (ELF) Nereden ve Nasıl Alınır

aelf (ELF)’İ güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu