Bitcoin Private (BTCP) Nedir? Bitcoin Private (BTCP) Geleceği ve Yorum 2022

Bitcoin Private (BTCP) Nedir?

Bitcoin Private (BTCP), Bitcoin blok zincirinden ayrı, gizlilik odaklı bir kripto para birimidir. Bitcoin Private (BTCP), pazar lideri Bitcoin Blockchain tarafından çatallanan kripto para birimlerinden biridir. BTCP’nin belirli özellikleri, onu BCH veya BTG gibi diğer BTC çatallarından ayırır. Bitcoin Private, “birleştirilmiş çatal” yönteminin ilk örneği diyebiliriz.

Bitcoin lansmanından bu yana pek değişmedi. Bu, Bitcoin’i güvenli bir varlık değil, güvenilmez bir varlık yapar. Bitcoin’e gizlilik getirmek için Bitcoin Private (BTCP) adlı yeni bir kripto para birimi oluşturuldu. Şimdi yeni bir kripto para birimi geliyor. Şu anda, yaklaşık 1.500 aktif kripto para birimi var.

Bitcoin Private (BTCP), adından da anlaşılacağı gibi gizlilik odaklı bir kripto para birimi olan Bitcoin ve ZClassic’in (ZCL) birleştirilmesiyle eş zamanlı olarak oluşturuldu. BTCP ekibi, iki yüksek kaliteli kripto paranın özelliklerini tek bir blok zincirinde birleştirmek istedi ve ilgili çatalı uygulayarak bu hedefe ulaşmak için bir adım attı. Piyasaya sürülmesinden bu yana değeri artan kripto para, topluluk tarafından yönetiliyor.

Bitcoin Private, iki farklı işlem sisteminin bir kombinasyonu olarak görülüyor: şeffaf ve güvenli işlemler. Şeffaf işlemler, Bitcoin ağı ile aynı ilkelere sahiptir. Bu ilkelere göre çevrim içi işlem sayısı, sirkülasyon, imza gibi bilgiler herkesin erişebileceği şekilde bir blok zincirinde saklanmaktadır.

Öte yandan, güvenli işlemler tüm bu bilgileri JoinSplit adlı bir blokta şifreler. Güvenli işlemler incelenebilir ancak üçüncü şahıslar tarafından görülemez. Bitcoin Private, özel kripto işlemlerini daha yaygın hale getirmeyi ve ekosistemi merkezsizleştirmeyi hedefliyor.

Tipik olarak, bir kripto para birimi blok zinciri bir sert çataldan geçtiğinde, iki ayrı para oluşturulur. Başka bir deyişle, hard fork, bir kripto para biriminin geçerli kodunu değiştirir. Ancak BTCP, BTC ve ZCL zincirlerinin aynı anda birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bu nedenle, çoğu BTCP kaynağı BTC ve ZCL sahiplerindedir.

Gizlilik odaklı kripto paranın zk-SNARKs protokolünü kullanan BTCP’nin ekosistemde bir ilki gerçekleştirdiği söylenebilir. Herhangi bir kullanıcı açık kaynaklı Bitcoin Private’a katılabilir. Geliştiriciler, BTCP madenciliği yapmak için bir havuz oluşturdu.

Birkaç farklı cüzdan arasından seçim yaparak Bitcoin Private’dan yararlanabilirsiniz. Windows, Mac ve Linux için tam düğümlü masaüstü cüzdanları ve her biri için bir Electrum cüzdanı vardır. Ayrıca bir kağıt cüzdan da oluşturabilirsiniz ve Coinomi cüzdanının yakında bir iOS sürümü olacaktır.

BTCP’nin geri ödenmesi, kullandığınız cüzdanın türüne bağlıdır. Güvenlik nedeniyle, Bitcoin Private, çatal sırasında kullanılan adres için özel anahtarı kullanmadan önce BTC ve/veya ZCL’yi yeni adrese aktarmanızı önerir. Fork öncesinde bu borsalarda Bitcoin, Zclassic veya her ikisine sahip olanlar 1:1 Bitcoin Private oranına sahip olacaklar.

Coinomi Cüzdan ayrıca çatallamayı desteklediğini doğruladı. Ayrıca ekip, Binance’den Bitcoin Private’ı listelemesini istedi. Ayrıca Zclassic sahipleri Zclassic Electrum cüzdanını da kullanabilirler.

BTCP, genel olarak diğer kripto para birimleri ve para birimlerine kıyasla uzun bir avantajlar listesine sahiptir. En büyük avantajlarından biri, ZClassic, zk-snarks teknolojisi dahil olmak üzere gizliliğidir. Bu teknoloji ile ödemeler şeffaflık için halka açık bir blok zincirinde yayınlanır.

Ancak, alıcı ve gönderen gibi olay meta verileri tam olarak tanımlanamayabilir. Diğer para birimleriyle karşılaştırıldığında, Bitcoin Private’ın merkezi olmayan yapısı, ona Bitcoin olarak başka bir avantaj sağlar. Bitcoin Private, bir aracı kullanmadan eşler arası işlemleri destekler.

Ağ düğümleri, işlemleri şifreleme kullanarak doğrular ve ardından bunları halka açık bir defterde saklar. Bitcoin Private hızla gelişiyor ve Bitcoin geliştiriyor. Biraz daha büyük bir blokla, diğer Bitcoin tabanlı para birimlerinden daha iyi güvenlik ve anonimlik sunarken daha hızlı olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Başarılı Bir NFT Koleksiyonu Nasıl Oluşturulur? A'dan Z'ye Rehber

Daha da vurgulamak gerekirse, Bitcoin Private topluluk odaklıdır. Eksiksiz kaynak kodu herkese açık olarak görüntülenebilir ve incelenebilir ve her zaman açık kaynaktır. Topluluk, dünyanın her yerinden, her biri becerilerine göre belirli bir rol üstlenen ekip üyelerini içerir.

Son olarak, Bitcoin Private, hiçbir kurucu ücreti veya ön ödeme ücreti olmaksızın adil olacaktır. Bunun yerine, token’lar ZCL ve BTC’ye sahip kişilere nispeten 1:1 oranında dağıtılır.

Katılabileceğiniz resmi bir BTCP madencilik havuzu var. BTCP geliştiricileri tarafından oluşturulur ve sürdürülür. BTCP’yi kurabileceğiniz başka birçok havuz var ve Bitcoin Private kendi web sitesinde bir liste tutuyor.

Bir madencilik havuzu seçmenize yardımcı olmak için topluluk, bir BTCP ekibine sponsor olanların ve henüz onaylama şansı olmayanların bir listesini paylaştı. Doğrulanmamış bir madencilik havuzuna katılmadan önce her zaman dikkatli olmalısınız.

Bitcoin Private (BTCP) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Rhett Creighton
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 22,873,588
  • Dolaşımdaki Arzı: 4,785,761
  • Piyasa Değeri: ₺ 51,267,468
  • En Düşük Fiyat: ₺ 7.88
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 72.45
  • Proje Amacı: Bitcoin Private (BTCP), Mart 2018’de Bitcoin ve ZClassic’in hard fork’undan oluşturulan topluluk odaklı bir kripto para birimidir. Bitcoin Private’ın nihai amacı, ZClassic kripto para biriminin gizliliği artıran özelliklerini, esnekliği, güvenliği, ve popülerliği ile birleştirilmesi.

Bitcoin Private (BTCP) Geleceği

Bir blok zincirinin normal bir çatalı olmak yerine, Bitcoin Private, Bitcoin blok zincirini Zclassic blok zinciri ile aynı anda çatallamayı ve birleştirmeyi içeren bir “çatal birleştirme” tamamlama fikriydi.

Bitcoin gibi, tüm fonların kaynakları ve hedefleri ve miktarları blok zincirinde güvenli ve şeffaf bir şekilde kaydedilir. Ancak güvenli işlemler, bu bilgilerin üçüncü şahısların deşifresini zorlaştıran özel bir blok bölümünde şifrelenmesiyle doğrulanabilir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Bitcoin Private (BTCP) Yorum

Bitcoin’in bir değişim birimi olma arzularından birinin mevcut durumunda mümkün olmadığı ortaya çıktı. Ek olarak, güce aç ASIC tabanlı madenciliğin yükselişi, Bitcoin’in ademi merkeziyetçilik kavramına meydan okudu.

Bitcoin Private, başından beri birkaç kırmızı bayrak kaldırdı: Tüm token’ların yüzde 96,6’sını çıkardı ve madencilik ücreti olarak yalnızca yüzde 3,4’ü bıraktı. Ayrıca, kullanıcı tabanını organik olarak büyütmek yerine Bitcoin’in popülaritesini ve benimsenmesini engellemeye çalıştı.

2018’in sonlarında, Bitcoin Private’ın piyasaya sürülmesinden bir yıldan kısa bir süre sonra Principles, Medium’da “kötü bir aktörün BTCP madencilik kodundaki bir güvenlik açığından yararlandığını” açıklayan bir makale yayınladı. Böylece 1,7 milyona kadar yasa dışı “korunan” token oluşturuldu. Sonuç olarak, geliştiriciler sorunu çözmek için bir hard fork oluşturdular.

Bitcoin Private (BTCP) Nereden ve Nasıl Alınır?

Bitcoin Private (BTCP)’yi güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu