Wanchain (WAN) Nedir? Wanchain (WAN) Geleceği ve Yorum 2022

Wanchain (WAN) Nedir?

Wanchain (WAN), farklı blok zincirleri arasında zincirler arası transferler uygulayarak dijital varlıklar için yeni bir finans piyasası yaratıyor. Şu anda ekosistemde bulunan çok sayıda farklı kripto para birimi, token ve blok zinciri nedeniyle, şu anda aralarında değer alışverişi yapmanın verimli ve merkezi olmayan bir yolu yoktur.

Bağımsız bir blok zinciri olan Wanchain, varlıklarını değiştirmek için bir çerçeve oluşturmak için bağımsız zincirlerden hesapları birbirine bağlar. Platform sadece döviz transferleri için değildir.

Wanchain (WAN), akıllı sözleşmeler, gizlilik protokolleri ve orijinal Wancoin Token (WAN) kullanarak sayısız finansal uygulama oluşturmaya izin verir. Wanchain, Ethereum’dan ayrılsa da tamamen ayrı bir blok zinciridir. Ayrıca Wancoin (WAN) bir ERC20 jetonu değildir.

Platformun birçok parçası var, ancak zincirden zincire iletişim protokolü hepsinin temeli. Wancoin (WAN), Wanchain’in orijinal tokenidir. İşlemler belirli bir miktarda WAN tüketir ve bir işlem yapıldığında zincir üstü doğrulama düğümlerine bir WAN marjı ödenmelidir.

Teams, ICO sırasında 107,1 milyon token sattı ve 120.000 ETH’nin biraz üzerine çıktı. Bu tokenlar teklifin yüzde 51’ini oluşturur.

Wanchain Foundation, esas olarak Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Ama aynı zamanda Austin, Teksas’ta da önemli bir konuma sahip. Wanchain, blockchain alanında saygın bir oyuncu olan Jack Lu tarafından kuruldu.

Lu, şu anki görevinden önce, bir blockchain uygulama geliştirme şirketi olan Factom ve Wanglu Tech’i kurdu. Wanglu Tech, Wanchain açık kaynak projesinin ana fon sağlayıcılarından biridir. Dustin Byington, Wanchain’in başkanıydı.

Byington, 2014 yılında Bitcoin College’ı kuran Tendermint’in kurucu ortağıdır ve aynı zamanda uygulamaları makineler arasında güvenli ve tutarlı bir şekilde çoğaltmak için bir yazılım mekanizmasıdır.

Byington ayrıca blockchain girişimcilerini geliştiricilerle buluşturan bir platform olan Satoshi Talent’in kurucularından biridir. Mayıs 2018’de Byington, TWO12’yi başlatmak için Wanchain Foundation’dan ayrıldı. Yeni şirket hakkında çok fazla bilgi yok.

Ancak, Wanchain ekosisteminin bir parçası gibi görünüyor. Wanchain ekibi ağlarını Ocak 2018’de başlattı. Wanchain 2.0’ı Temmuz 2018’de piyasaya sürdüler. Bu sürüm, en önemlisi Ethereum ile birlikte çalışabilirliği içeriyordu.

Wanchain’in yol haritasındaki bir sonraki önemli kilometre taşı, Bitcoin ile birlikte çalışabilirlik sunan 3.0 sürümüdür. Sonra özel zincir entegrasyonuna sahip 4.0 sürümü var. Wanchain Vakfı, Temmuz 2017’de WanLabs blok zinciri hızlandırıcısını duyurdu.

Hızlandırıcıya en az altı proje katıldı, ancak ilk duyurudan bu yana büyük bir güncelleme olmadı ve WanLabs web sitesi artık mevcut değil.

Wanchain tüm finans piyasasına hizmet verdiği için rakip olarak düşünebileceğiniz başka birçok proje var. Ripple ve Stellar, finansal kurumlarla yakın ilişkileri nedeniyle projeye en çok benzeyenler olabilir. Wanchain, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmaya izin verdiği için Ethereum bir rakip olarak bile düşünülebilir.

Wanchain, eksiksiz bir finansal ekosistem oluşturmak için diğer birçok büyük projenin işlevselliğini bir araya getirdiği için benzersizdir. Ayrıca, anonim akıllı sözleşmeler sağlamak için zil sesleri ve tek seferlik adresler kullanan birkaç projeden biridir.

Enigma da bunlardan biri. Kripto para kullanıcılarına borç verme, ödeme yapma veya yatırım yapma gibi çeşitli finansal hizmetler sunmayı planlıyor ve modern dünyanın bankası olmayı hedefliyor. Ayrıca Wanchain, kullanıcılarının gizliliğine saygı gösterirken tamamen imzasız işlemler sağlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Request (REQ) Nedir? Request (REQ) Geleceği ve Yorum 2022

WAN’ı Wanchain tarafından sağlanan bir cüzdanda saklayın. Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için kullanılabilir. Şu anda yalnızca WAN ve ETH’yi desteklese de, yakında diğer birkaç para birimini de destekleyecektir.

Ayrıca Wanchain cüzdanını Trezor veya Ledger donanım cüzdanları ile birlikte kullanabilirsiniz. Wanchain, özel sektör zincirler arası akıllı sözleşmeler yoluyla finans sektörünü merkezden uzaklaştırmayı hedefliyor.

Bu zor bir proje olmasına rağmen, ekibin başarısı konusunda yatırımcılara güven vermesi gereken bir geçmişe sahip. Halihazırda üretimde olan Mainnet V2 ile Wanchain, diğer birçok blok zinciri projesinin önündedir. Wanchain’in gelecekte finansal uygulamalar için yeni standart olup olmayacağını sadece zaman gösterecek.

Wanchain (WAN) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Jack Lu
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 210,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 192,701,891
  • Piyasa Değeri: ₺ 662,813,202
  • En Düşük Fiyat: ₺ 2.86
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 21.70
  • Proje Amacı: Wanchain (WAN), finans sektöründe para transferini ve uygulama barındırmayı kolaylaştırmak için tasarlanmış bir blok zinciri altyapısıdır. Eski bankacılık sistemini kripto para birimi Wancoin ile değiştirmeyi hedefliyor.

Wanchain (WAN) Geleceği

Geniş bir ticaret alanının yanı sıra Ethereum, XRP, BNB ve kendi ağı üzerinde sorunsuz işlem yapabilme kabiliyetine sahip kripto para birimimiz, ticaret çözümleri sağlama konusunda başarılı görünüyor.

Bu nedenle, WAN Coin kullanıcılarının çoğunluğu ticari yatırımcılardır. PoS yapısını aktif olarak kullandığı için kripto para uzmanları arasında yüksek potansiyelli bir kripto para olarak da bilinir.

Wanchain, uzun süredir değer konusunda sessiz kalmış gibi görünüyor. Bununla birlikte, son aylarda WAN Coin, kripto para birimlerinin hızlı büyümesinden bir şekilde etkilenerek yukarı doğru hareket edebildi.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Wanchain (WAN) Yorum

Wanchain, farklı Blockchain defterlerini birbirine bağlayarak defterler arasında merkezi olmayan bir değer alışverişi sağlar. Wanchain, patentsiz bir zincirler arası protokol oluşturmak istedi ve en son şifreleme teorilerini kullandı.

Böylece hem zincirler arası hem de zincirler arası işlemleri kaydeden dağıtılmış bir defter oluşturmayı başardı. Açık kaynak, özel veya konsorsiyum olsun, herhangi bir Blockchain ağı (zincir) Wanchain defterine entegre edilebilir.

Böylece Wanchain, varlıkların defterler arasında düşük bir maliyetle transferini sağlar. Böylece Wanchain’in defteri sadece akıllı sözleşmeleri değil, aynı zamanda tokenları da destekler.

Wanchain (WAN) Nereden ve Nasıl Alınır?

Wanchain (WAN)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu