CFTC Yetkilisinden Dikkat Çekici Ethereum (ETH) Açıklaması!

CFTC yetkilisi Christy Romero, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC), Proof of Stake (PoS) geçişinden sonra bile Ethereum’u hala bir emtia olarak gördüğünü yineliyor. CFTC Başkanı Rostin Behnam Çarşamba günü, CFTC’nin ABD Kongresi’nden Bitcoin ve Ethereum üzerinde nakit yetkisi istediğini söyledi.

Christy Romero, Ethereum’un Bir Emtia Olduğunu İddia Ediyor

Dijital Ticaret Odası’nın kurucusu Perianne Boring, CFTC yetkilisi Christy Romero’ya, Merge’den sonra Ethereum’un Proof of stake’e geçişinin herhangi bir politika etkisi olup olmadığını sordu. Christy Romero, Ethereum’un Proof of Stake’e (PoS) geçişinden sonra bile bir emtia olduğu CFTC görüşünü yineledi:

“Ethereum’a ve diğer tüm ürünlere baktığımızda, neyin emtia olduğunu görmek istiyoruz. CFTC’nin görüşü uzun zamandır Ethereum’un bir emtia olduğu yönünde. Tanımı çok, çok geniştir. Proof of Stake olsa bile Ethereum’un bir emtia olduğu görüşümü sürdürüyorum.”

Çarşamba günü, CFTC Başkanı Rostin Behnam, düzenleyicinin ABD Kongresi’nden nakit piyasalarını denetleme yetkisi istediğini söyledi. Böylece CFTC, Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimlerini meta olarak düzenleyebilir.

SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin ve Ethereum’u emtia olarak gördüğünü ve düzenlemelerinin CFTC’nin kapsamına girdiğini kabul etti. Bununla birlikte, Gensler, Proof of Stake nedeniyle Ethereum’u bir “menkul kıymet” olarak adlandırarak tutumunu bir kez daha değiştirdi. Tüm PoS tabanlı kripto para birimlerinin Howey Testi kapsamında menkul kıymetler olduğuna inanıyor.

Behnam, dijital para birimlerinin yeni bir varlık sınıfı olduğuna ve kararın yasal olarak alınması gerektiğine inanıyor. CFTC ve SEC, perakende yatırımcılar için piyasada kesinlik ve tüketicinin korunması için makul bir sonuç bulmaya çalışıyor.

SEC, Ripple’a Karşı Davasını Kaybediyor

SEC ve CFTC, Ethereum ve diğer dijital para birimlerinin menkul kıymet mi yoksa emtia mı olduğuna karar verirken, Ripple şimdi SEC aleyhindeki davada üstünlüğe sahip. Yargıç Analisa Torres, SEC’den davayla ilgili Hinman belgelerini teslim etmesini istedi. Sonuç olarak, XRP fiyatı son 24 saatte %11.91 arttı, XRP şu anda 0,4924 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum'un Sermaye Akışı 7 Milyar Dolara Ulaştı

Bu arada, Ethereum fiyatı Merge’den sonra bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor. ETH fiyatı son 24 saatte yaklaşık %0.47 artışla 1.342 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu