Ripple Davasında Önemli Gelişme; XRP Yükseliyor!

Ripple’ın token’ı XRP, günün en büyük kazananı olarak ortaya çıktı. XRP fiyatı son 24 saat içinde %12’nin üzerinde büyük bir artış gösterdi. Bununla birlikte, bu ani artış, son mahkemenin Ripple davasında SEC aleyhine verdiği kararla destekleniyor.

XRP fiyatını yükselten mahkeme emri

Avukat James Filan, Yargıç Analisa Torres’in SEC’in mahkeme kararlarına itirazını reddettiğini bildirdi. Ayrıca Hâkim, SEC’den emirlere uymasını istedi. Bu doğrudan, SEC’in Hinman konuşmasıyla ilgili hayati belgeleri devretmesi gerektiği anlamına geliyor.

Mahkemenin bu büyük kararı, XPR fiyatını doğrudan olumlu yönde pumpladı. XRP fiyatı, mahkeme tarafından verilen son etkili emirlere göre zaten yüksek seyrediyor. Ancak bu, Ripple davasında SEC için büyük bir darbe.

XRP fiyatı son 30 günde yaklaşık %50 arttı. XRP, yazım zamanında ortalama 0,49 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %91 artarak 4,20 milyar dolara ulaştı. XRP’nin toplam piyasa değeri 24 milyar dolar seviyesini geri kazandı.

Bu davayı nasıl etkileyecek?

Daha önce, SEC, mahkeme kararına itiraz etmek için verdiği yanıtta, sanıkların komisyonun belgeler üzerindeki önceki iddialarını yanlış beyan ettiklerini belirtti.

SEC, Yargıç Netburn’ün dahili konuşma belgesinin davadaki herhangi bir iddiayla ilgili olduğuna karar verirken hata yaptığını savundu. 

Ancak SEC, avukat müvekkil ayrıcalığının konuşma notlarını korumadığını da kabul etmedi. Bu arada mahkemenin, Yargıç Netburn’ün iç belgeler üzerinden vardığı sonuç, hatalı veya kanuna aykırı olmadıkları yönünde.

Yargıç Netburn bir emrinde keşif amacının son derece geniş bir kavram olduğunu belirtmişti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple ve En Büyük ODL Koridoru 69.7 Milyon XRP Taşınmasına Yardımcı Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu