Kripto Madencileri Bitcoin Varlıklarını Satacak mı?

Kripto madencileri, neredeyse bir yıl boyunca borç ve yüksek enerji fiyatları gibi zorluklarla karşılaştıktan sonra, Bitcoin’in Ocak ayında neredeyse %40 yükselmesiyle rahatlamaya başladı.  Kripto madenciliği stokları bu ay ortalama olarak %100 arttı.

Kripto Madencileri Mali İyileşme İstiyor

Kripto madencisi kapitülasyon riskleri, Ocak ayındaki piyasa toparlanmasının ortasında önemli ölçüde azaldı. Bitcoin fiyatı, düşük seviyelerden yaklaşık %40 iyileşme kaydederek 23.500 doların üzerine çıktı.

Hashrate Index verilerine göre, Bitcoin madenciliğine yönelik ortalama hashrate veya bilgi işlem gücü, Bitcoin fiyatı 23.500 doların üzerine çıktığında 20 Ocak’ta 280 exahash rekoruna yükseldi.

Hashrate’deki artış, kripto madenciliği faaliyetlerinde bir artışa işaret ediyor. Bu nedenle, neredeyse bir yıldır borç ve yüksek enerji fiyatları gibi zorluklarla karşılaştıktan sonra kripto madenciliği endüstrisinde bir toparlanmaya işaret ediyor.

Birkaç kripto madenciliği firması, düşük fiyatlara madencilik teçhizatı satın almak veya indirimli yeni enerji tasarruflu madencilik makineleri satın almak için ayı piyasası fırsatını değerlendirdi. Ancak en büyük madencilerden biri olan Core Scientific, baskılara dayanamadı ve 21 Aralık’ta iflas başvurusunda bulundu.

Hashrate Index analisti Jaran Mellerud: “Madenciler arasındaki duygu uzun zamandır olduğundan daha iyi. İflas tehdidi altındaki birçok oyuncu için, bitcoin fiyatındaki ani artış bir cankurtaran halatı” dedi.

Bu ay madencilik şirketlerinin hisseleri de artışlar kaydetti.

Teknoloji Devleri Kripto Madencilerini Kurtaracak mı?

Madencilik şirketleri, maden kulelerini tam kapasiteyle çalıştırmalarına rağmen, yüksek enerji fiyatları, vergiler, düzenleyici baskılar gibi nedenlerle mali sıkıntılar yaşamaya devam ediyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, TradeFi veya teknoloji devlerinin bu yıl ABD kripto madenciliği firmalarını indirimli olarak satın almasını umuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dubai'nin En Büyük Emlak Şirketi, Bitcoin ve ETH ile Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu