Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor, Yükseliş Bitti mi?

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, geçen yıl yaşadığı büyük bir çöküşün ardından 2023 yılına olağanüstü bir başlangıç ​​yaptı. Ancak, Bitcoin, art arda 15 günlük kazançla en büyük galibiyet serisini kaydettikten sonra rotasını değiştirdi.

BTC fiyatı art arda ikinci gündür negatifte kapandı. Yazım anı itibariyle, Bitcoin 22.623 $ fiyat ve 436 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor.

Burada tutarlılık görürsek, kripto piyasası büyük ölçüde Wall Street’teki eylemi takip ediyor. 24 Ocak Salı günü ABD endeksleri, ayılar ve boğalar arasında yakın bir mücadeleye işaret ederek yatay bir kapanış yaptı. Ayrıca, makro faktörler askıda kalmaya devam ediyor ve her şey temel olarak gelecek ay yapılacak Fed toplantısına bağlı olacak.

IG Australia Pty’de bir piyasa analisti olan Tony Sycamore, Microsoft’un gelecek tahminleriyle ilgili hayal kırıklıklarının kripto alanına yayıldığını ve teknoloji hisseleriyle güçlü bir şekilde ilişkili olduğunu belirtti. Bloomberg’e konuşan Sycamore ayrıca şunları söyledi:

“Risk varlıklarıyla, bu yıl şimdiye kadar neredeyse bir topu su altında tutmaya çalışmak gibiydi. Piyasa şimdi onları ne kadar ileriye taşıyacağı konusunda ikinci kez düşünüyor.”

Buradaki daha büyük soru, Bitcoin’in buradan nereye yöneleceği – 25.000 $ mı yoksa 21.000 $ mı? Diğer piyasa analistleri, Bitcoin ve daha geniş piyasanın aşırı alım koşullarında göründüğünü düşünüyor.

Bitcoin Momentumu Sürdürebilir mi?

Bu ayki son Bitcoin fiyat rallisinin, güçlü balina alım faaliyetinin zemininde gerçekleştiğini gördük. Ancak son fiyat artışıyla, kısa vadeli sahiplerin karlılığı %98’e fırladı ve bu nedenle yakın vadede kar rezervasyonu yapma şansı var.

BTC’nin aşağı yönde 21.000 dolarlık desteği alıp alamayacağını veya buradan sonra daha da düşüp düşmeyeceğini görmek ilginç olacak. Zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode tarafından bildirildiği üzere:

Bitcoin fiyat hareketindeki son artış, 2018/19 ayı piyasası ve Mart 2020 Covid krizinden bu yana ilk kez üç maliyet bazının üzerinde bir ilk kırılma ile sonuçlandı. Bu temel psikolojik seviyelerin üzerinde sürdürülen bir süre yapıcı olarak kabul edilecektir.

bitcoin: long/short
Kaynak: Glassnode

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kurumlar Düzeltmeyi Fırsat Bilerek Bitcoin Biriktirmeye Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu