Popüler Analist, Ethereum (ETH) Fiyatında Daha Fazla Düşüş Bekliyor

Ethereum fiyatı, Ocak ayındaki %40’lık bir rallinin ardından nihayet bir miktar gerileme kaydetti ve yatırımcılara daha düşük seviyelerden ETH satın alma fırsatı verdi. 

ETH fiyatı geçtiğimiz Cumartesi günü 1.674 doları gördü ve rallide önemli bir gerileme yaşanmadığı için traderların kar elde etmesi nedeniyle bugün 1.550 doların altına düştü.

Yatırımcılar bunun Ethereum satın almak için en iyi seviye olup olmadığını düşünürken, kripto analisti Michael van de Poppe daha fazlası olduğuna inanıyor.

Ethereum (ETH) Fiyatı 1.450 Dolara Düşebilir

Popüler kripto analisti Michael van de Poppe, 25 Ocak’ta bir tweet’te Ethereum fiyatının daha da düşerek 1.450 dolara yaklaşacağını tahmin ediyor. Ethereum fiyatının 1.550 dolarlık kritik destek seviyesinden bir miktar toparlanma görebileceğine inanıyor, ancak başka bir ralli için gerçek sıçrama yalnızca kritik destek seviyesinin altından gelecek.

Ethereum burada piyasalarda bir miktar tepki alabilir ve sıçrayabilir, ancak muhtemelen gerçek bir sıçrama için 1400 doların ortalarına bakacağız. Düzeltmeler iyidir.

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %5 düşerek 1.550$’ın altını gördü. Traderlar tarafından kar rezervasyonu ve balinalar tarafından gerçekleştirilen elden çıkarma , ETH fiyatlarındaki son düşüşün arkasındaki ana nedenlerdi.

Whale Alert verilerine göre bugün bir balina kripto borsası Coinbase’e 38 milyon dolar değerinde 24.768 ETH gönderdi. Balinalar, son birkaç gün içinde yaklaşık 200 milyon dolar değerindeki ETH’yi kripto borsalarına ve likidite havuzlarına aktarmıştı.

Santiment’in zincir içi verileri, Ethereum’un 1.674 $’a ulaşmasından bu yana kâr getiren işlemleri doğruluyor. Kâr / Zar Günlük Zincir Üzerinde İşlem Hacminin Ethereum Oranı, 20 Ocak’ta daha da yükseldi ve bu da kâr getiren işlemlerde bir artışa işaret ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Piyasasında Balina Rüzgarı: Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Dönüm Noktası mı?

Ayrıca, Ethereum’un sosyal hakimiyeti, fiyat düşüşünün ardından geçen yıl Temmuz ayından bu yana en yüksek değerine ulaştı ve bu da yatırımcıların bir “dipten satın alma” fırsatı aradığını gösteriyor.

Ethereum Oranı Hacim İşlemleri ve Sosyal Hakimiyet. Kaynak: Santiment
Ethereum Oranı Hacim İşlemleri ve Sosyal Hakimiyet. 
Kaynak: Santiment

Ethereum Fiyatı Hafif İyileşme Gösteriyor

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatte %5’in üzerinde düştü ve şu anda 1.548 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek fiyat sırasıyla 1.530 dolar ve 1.630 dolar. Ayrıca, düşüşten sonra işlem hacmi %8,26 arttı ve bu, traderlar arasında ilgide hafif bir artışa işaret ediyor.

Ancak ETH fiyatı, ABD Merkez Bankası’nın 1 Şubat’taki faiz artırım kararına ve Perşembe günü açıklanacak olan dördüncü çeyrek GSYİH verilerine kadar baskı altında kalmaya devam edecektir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu