FED Faiz Artışı Bu Hafta Bekleniyor, Bitcoin Piyasası Nasıl Etkilenecek

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv Sisteminin, hem hisse senedi hem de dijital varlık piyasalarını büyük ölçüde etkileyebilecek faiz oranını artırması bekleniyor, ancak bazı traderlar temkinli kalırken, diğerleri piyasanın zaten beklentileri fiyatladığına inanıyor. 

Santiment, piyasaya potansiyel bir etkiyi belirlemek için topluluğa S&P ve kripto korelasyon verileri sağladı. Sağlanan verilere göre, FED faiz artırımı kararını açıkladığı zaman piyasada oynaklığın artması bekleniyor.

FED’den en çok beklenen karar, faizde gerçek bir artıştır. FED daha önce vatandaşların Mart ayında bir artış beklemesi gerektiğini açıklamıştı. Hem kripto hem de hisse senedi piyasaları duyuruya tepki gösterdi ve düzeltmeye girdi.

Piyasadaki düşüşe bir duyarlılık kayması neden oldu: Yatırımcılar banka mevduatları gibi daha istikrarlı seçenekler ve hisse senetleri ve Bitcoin ve Ethereum gibi dijital varlıklar üzerinde getiri gibi daha istikrarlı seçenekler seçtikçe, risk alma eğilimleri riskten kaçınmaya dönüşüyor.

Artan faiz artışı, genellikle 2020-2021’de büyük büyümeyle karşı karşıya kalan biyoteknoloji, BT ve benzeri sektörlerdeki yüksek riskli hisse senetlerinden fon çıkışıyla ilişkilidir.

FED’den gelecek şaşırtıcı bir karar, artan enflasyon oranlarından dolayı büyük olasılıkla piyasada belirsizliğe neden olacaktır. Ancak, risk varlıkları, herhangi bir nedenle, karar üzerine toplanabilir.

ABD ekonomisi zaten büyük bir enflasyon artışı ve rekor kıran bir fiyat artışından muzdarip olduğundan, böyle bir faiz kararı neredeyse imkansız.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BTC 23.000$'ı Korurken, LTC 100$'ın Üzerine Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu