SEC'in Davası, Ripple'ın Asya-Pasifik Bölgesi'ndeki İşini Etkilemedi - BTC MAGAZİN

SEC’in Davası, Ripple’ın Asya-Pasifik Bölgesi’ndeki İşini Etkilemedi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Reuters ile 5 mart tarihinde gerçekleştirdiği röportajda, kendisine ve şirketine karşı devam eden SEC davasının, ana havale koridoru olan Asya-Pasifik bölgesindeki işlerini etkilemediğini söyledi. Ripple, XRP defterinin yardımıyla bir havale çözümü sağlayıcısı olarak gelişti ve anında sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için dünya çapında yüzlerce özel ve merkez bankasıyla ortaklık kurdu.

“Bu dava Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyeti engelledi, ancak Asya Pasifik’te bizim için olanları gerçekten etkilemedi. Asya ve Japonya’da işimizi büyütmeye devam edebildik çünkü bu pazarlarda yasal düzenlemelere dair netliğe sahibiz.”

Brad Garlinghouse

ABD’deki operasyonlarıyla ilgili güncel sorunlara rağmen firma, başta Japonya olmak üzere Asya-Pasifik bölgesinde ilerlemesini sürdürdü.

Ancak SEC davasının duyurulmasının ardından ABD’de kripto platformları XRP’yi delist ettiler.

Ripple’ın MoneyGram gibi ABD’deki kilit havale ortakları da şu an için Ripple hizmetlerini kullanmayı bıraktıklarını duyurdular. Bununla birlikte, işlerinin çoğunun ABD dışında olması, şirketin ABD’deki yasal sıkıntılara rağmen büyümesine yardımcı oldu. 

Ripple, SEC’in davasını açmasından bu yana küresel olarak bankalarla 15’ten fazla yeni sözleşme imzaladı ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki netlik eksikliği, inovasyona bir “engel” oldu.

Brad Garlinghouse

Yeni Gelişmeler Ripple’a Mahkeme Savaşında Üstünlük Sağladı

SEC, geçtiğimiz yıl Aralık ayında Ripple ve iki yöneticisine karşı, yasal yükümlülüklerden korkan ABD merkezli kripto borsaları arasında listeden çıkarma çılgınlığına yol açan toplu dava açtı. Bununla birlikte, ilk sanal duruşmanın yanı sıra daha önce gelen davadaki bazı gelişmeler, Ripple’a davada üstünlük sağlamış gibi görünüyor. İlk büyük gelişme, SEC’in davadan piyasa manipülasyonu iddialarını kaldırdığı değiştirilmiş bir şikayet şeklinde geldi.

İkinci atılım Ripple’ın hukuk müşavirinden geldi ve SEC’in 2018-19’da XRP’nin güvenlik durumu ile ilgili sorguları görmezden geldiği ve SEC’in yerini alabilecek büyük borsalardan geldiği ortaya çıktı. Ayrıca, Japonya gibi büyük kripto uyumlu ülkelerin XRP ticaretini temizlemesi Ripple’ın lehine oynayabilir.

Garlinghouse, SEC’in düzenlemeler konusunda netlikten yoksun olduğunu iddia ederek, kendisine karşı yakın zamanda değiştirilen şikayeti reddetmek için bir dilekçe bile sundu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu