Kurumlar Düzeltmeyi Fırsat Bilerek Bitcoin Biriktirmeye Devam Ediyor - BTC MAGAZİN

Kurumlar Düzeltmeyi Fırsat Bilerek Bitcoin Biriktirmeye Devam Ediyor

CryptoQuant analitik hizmetinin CEO’su Ki Young Ju tarafından yayınlanan bir tweet’e göre, kurumsal yatırımcılar, düzeltme piyasayı domine ederken ve Bitcoin 46.900 dolarlık bölgede işlem görürken BTC almaya devam ediyor.

12.000 BTC 46.686 dolardan satın alındı

CryptoQuant analitik platformu CEO’sunun bugün 5 Mart’ta gönderdiği bir tweet’e göre, finans kurumları Coinbase Pro’da ortalama 46.686 $ fiyatla 562.180.800 $ değerinde Bitcoin (12.000 BTC) satın aldı ve ardından bu parayı depolama cihazlarına çekti.

25 Şubat’ta 13.000 BTC benzer şekilde Coinbase Pro’dan alındı.

Tanınmış tüccar ve analist Scott Melker, kurumların Bitcoin’i enflasyona karşı bir korunma olarak tutmak için satın aldıklarını ve uzun vadede tutacaklarını söyledi.

Bitcoin 47.000 Dolarlık İşaretine Geri Döndü

CoinMarketCap’in verilerine göre, söz konusu satın alma işleminin ardından dünyanın lider kripto para birimi 47.000 $ seviyesinin üzerine çıkarak 47.834 $’a yükseldi.

Önde gelen Bitcoin rakibi Peter Schiff, Grayscale GBTC primi neredeyse yüzde 12 düştüğü ve son birkaç gündür düşüşte olduğu için, finans kurumlarının BTC’ye olan güvenlerini yitirdiklerini ve sattıklarını gösterebileceğini paylaştı.

Bununla birlikte, GBTC priminin düşmesinin bir başka nedeni, Kanada’da son zamanlarda piyasaya sürülen Bitcoin borsa yatırım fonu olan ve şu anda Toronto Borsasında işlem gören Purpose Bitcoin ETF’den gelen rekabet olabilir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu