MicroStrategy, 205 Bitcoin Daha Satın Aldı - BTC MAGAZİN

MicroStrategy, 205 Bitcoin Daha Satın Aldı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bugün, halka açık firmasının en son milyon dolarlık Bitcoin alımını Twitter’da duyurdu. Tweet’e göre, MicroStrategy, BTC başına ortalama 48.888 $ fiyatla, 10 milyon dolar değerinde 205 Bitcoin satın aldı.

5 Mart 2021 itibariyle MicroStrategy, yaklaşık 2.196 milyar dolara satın alınan 91.064 Bitcoin’e sahip. Duyuru, şirketin 1 Mart 2021’deki son Bitcoin alımından dört gün sonra geldi. 1 Martta MicroStrategy, 328 Bitcoin satın almak için 15 milyon dolara yakın harcama yaptı. 

Son birkaç gün içinde Bitcoin, 48.000 $ ile 50.000 $ aralığı arasında hareket ediyor. Şirket, kripto varlığını 50.000 $ işaretinin altında tekrar satın aldığından dolayı, MicroStrategy’nin daha fazla Bitcoin elde etmek için kripto fiyatının düşmesini beklediği görülüyor.

Bazı Twitter kullanıcılarının yorumlarına göre şirket daha fazla Bitcoin satın almak için acele ediyor ve daha fazla parası olsaydı varlığı satın almak için hepsini harcardı. 

Spekülasyon, şirketin daha önce “güvenilir bir değer deposu” olarak hizmet edebilecek bir varlık olduğuna inandıkları Bitcoin’i satın almaya devam edeceklerini açıkladığı için gerçeklerden uzak değil.

Dahası, boğalar Bitcoin’in 100.000 $ ‘a ulaşmasını bekliyor ve bazı kripto meraklılarının belirttiği gibi MicroStategy, başka bir ralli beklentisiyle varlığı istifliyor olabilir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu