Dallas Mavericks Bilet Satışlarında Dogecoin'i Kabul Edecek - BTC MAGAZİN

Dallas Mavericks Bilet Satışlarında Dogecoin’i Kabul Edecek

Dallas Mavericks, bilet satışlarında Elon Musk tarafından sıkça bahsedilen “meme” kripto para birimi Dogecoin’i kabul etmeye başlayacak.

Mavericks’in sahibi Mark Cuban Perşembe günü yaptığı açıklamada, “İş hayatında bazen eğlenceli şeyler yapmanız gerekir” dedi. “Yapabildiğimiz için bunu yapmayı seçtik.”

İlk olarak 2013 yılında şaka olarak yaratılan ve gülümseyen bir Shiba Inu’nun meme imajına dayanan dijital para, şimdi yaklaşık 6,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve geçen ay eğlence ve eğitim değeri nedeniyle Kübalılar tarafından övgüyle karşılandı.

Bir kripto para birimi ödeme hizmetleri sağlayıcısı olan BitPay Inc., bir basın bülteninde yeni ödeme seçeneğini duyurdu ve endüstrinin “tüketici güvenini sonsuza kadar değiştirecek ve blok zinciri ödemelerinin tüketicilerin ve işletmelerin fon alma ve harcama şekli.” olarak tanımladı.

Bu hareket, 2019’da oyun biletleri ve ürünler için Bitcoin‘i kabul etmeye başlayan Mavericks için türünün ilk örneği değil. NBA ekibi ayrıca Ethereum ve diğer kripto para birimlerini de kabul ediyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu