Balinalar, Chainlink'in (LINK) Fiyatını Düşürmeye Devam Ediyor - BTC MAGAZİN

Balinalar, Chainlink’in (LINK) Fiyatını Düşürmeye Devam Ediyor

  • Santiment verilerine göre Chainlink’i (LINK) elinde tutan büyük adreslerin sayısı düşüşte.

Chainlink’in devasa rallisinin son zamanlarda bir duraklatma düğmesine basmasının nedeni balinalar gibi görünüyor.

Kripto analiz firması Santiment tarafından sağlanan verilere göre, 100.000 ila 10 milyon token tutan LINK adreslerinin sayısı 6 Ağustos’tan bu yana düşüşte.

LINK Bir Engelle Karşılaştı

Manşetleri süsleyen kripto para birimi, 16 Ağustos’ta 20,10 dolarlık bir zirveye (en yüksek zirvesidir) ulaştıktan sonra kısa süre önce yüzde 26,92 oranında düşüş yaşadı.

Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, kendisini “LINK Marines (Link Hayranları Tarafından Oluşturulan Oluşumun)” kaptanı ilan etti.

Perakende yatırımcıların toplu halde FOMO yapması, balinalar büyük hamleler yapmaya başladığında ivmeyi sürdürmek için yeterli değildi.

LINK, 17 Ağustos’ta bir dakika içinde yüzde 20 düşerek topluluğunun her yerinde şok dalgaları yarattı. Token, düşüşten kısmen kurtulmak için çok uzun sürede zaman kaybetmeden hızlı toparlanmasına rağmen, hala son zamanlardaki en yüksek seviyesinden çok uzakta olarak Binance borsasında şu anda 15,58$’dan el değiştirmektedir.

On-chain analisti Ali Martinez, kabaca 64 balinanın ağdan ayrıldığını tahmin ediyor.

XRP Hissi

Btcmagazin tarafından bildirildiği üzere, LINK’in muhteşem rallisi, esas olarak yaklaşık 200 projeyi içeren uzun bir ortaklık dizisi ile beslendi. Chainlink, token sahiplerinin pasif gelir elde etmesine izin verecek stake etme işlemini henüz başlatmadı.

Böyle agresif bir pazarlama stratejisi, San Francisco merkezli blockchain devi Ripple tarafından da kullanıldı.

Temmuz ayında Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, tokenin sadece 8 dolardan işlem görürken XRP ile karşılaştırarak “delilik” olduğunu söyledi:

“Ekibin üzerinde çalıştığı şeyi seviyorum. Ancak token delidir. Hiçbirini anlamayın. Uzun (vade) kurumsal yapının olmadığı bir XRP gibidir.”  

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu