Casper Network (CSPR) Nedir? Casper Network (CSPR) Geleceği ve Yorum 2022

Casper Network (CSPR) Nedir?

Casper Network (CSPR), Ethereum geliştiricileri tarafından blok zinciri tabanlı fikir birliği protokollerine güvenlik, ölçeklenebilirlik ve esneklik eklemek için oluşturulan CBC Casper modeline dayanan ilk gerçek zamanlı blok zinciridir.

CBC Casper, Ethereum’un sonraki aşamalarda benimsemeyi beklediği bir Hisse Kanıtı (PoS) modelidir. Casper ağı, şirketlerin CBC Casper modeli üzerine inşa edilmiş PoS protokolü otoyolunu kullanarak blok zinciri ürünleri ve hizmetlerini hızlı ve verimli bir şekilde oluşturmasını sağlamayı amaçlıyor.

Casper Network, kullanıcılarına yenilenebilir akıllı sözleşmeler, geliştirici dostu özellikler ve çoğu Tier-1 blok zinciri teklifinden daha düşük işlem maliyetleri sunar. Bu şekilde Casper Network, blok zinciri ana akım haline getirmeyi ve geliştiriciler tarafından desteklenen daha açık ve şeffaf ağlar oluşturmayı misyon edinmiştir.

Casper Network’ün orijinal kripto para birimi CSPR token’idir. Bir Proof-of-Stake blok zinciri olarak Casper Network, ağı korumak ve korumak için PoS konsensüs mekanizmasına katılan doğrulayıcıları kullanır. Ağ, doğrulayıcıları CSPR token’leriyle ödüllendirir. Zincir üstü işlemler için çevrimiçi ödemeler de CSPR token’leriyle ödenir.

Casper Network (CSPR), 2018 yılında Medha Parlikar ve Mrinal Manohar tarafından kurulan CasperLabs’ın bir parçası olarak geliştirildi. Carnegie Mellon Üniversitesi mezunu Mrinal Manohar, Oracle ve Microsoft’ta staj yaptıktan sonra FBI için bir projede çalıştı.

Manohar daha sonra Bain and Company, Bain Capital ve Sagard Holdings’te görev aldı ve 2016 yılında Splendid Spoon’a yatırımcı olarak katıldı. Manohar, 2010’dan beri kripto para projelerine yatırım yapıyor ve şu anda CasperLabs’ın Yönetim Kurulu Başkanı (CEO).

CasperLabs’ın Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) ve kurucu ortağı olan Medha Parlikar, Western University Biyoloji Bölümü’nde okuduktan sonra Compass Learning, Cactus, DivX, Omniture/Adobe Systems, Avalara gibi birçok şirkette çalıştı.

Casper Network (CSPR)k, işletmelerin blok zinciri destekli ürünler ve hizmetler oluşturulmasını mümkün olduğunca basitleştiren bir Tier-1 Proof-of-Stake blok zinciridir. Projenin ana özelliği, otoyol protokolü sayesinde güvenlik, ölçeklenebilirlik ve hızdan ödün vermeden çalışmasıdır.

Bu sayede Casper Network, işletmelerde blok zincirinin küresel olarak benimsenmesini teşvik etmeyi ve işletmelerin sorunlarını blok zinciri çözümleriyle çözmeyi hedefliyor.

Casper Network (CSPR) ağı, zincir üzerindeki akıllı sözleşmelerin doğrudan güncellenmesini sağlayarak karmaşık yayın süreçlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve zayıf sözleşmelerin yamalanmasını kolaylaştırır. Casper Web, geliştiricilerin Rust ve WebAssembly (WASM) kullanarak uygulamalar geliştirmesine olanak tanır.

Buna karşılık, birçok blok zinciri projesi Solidity programlama dilini kullanır. CasperLab ayrıca Solidity kodlarının Rusts’a dönüştürülmesini otomatikleştiren bir Caspiler vericisi oluşturdu.

Sözleşmeler, dağıtımlar ve hesaplar için tam erişim kontrol mekanizması, iş erişim haklarının blok zincirinize aktarılması anlamına gelir. Başka bir deyişle, blok zincirindeki personel iletişimi, personelin ofiste ne yapmaya yetkili olduğuna karşılık gelir.

Casper’ın PoS mimarisi, bir paylaşım ve veritabanı ölçekleme çözümü sağlar. Ağ, iş yükünü parça adı verilen daha küçük, daha hızlı gözden geçirme düğümlerinden oluşan gruplara bölerek ve işi bunlar arasında dağıtarak performansı optimize eder.

Casper’ın şebekesi diğer birçok Tier-1 projesinden daha az yoğun olduğu için şebeke gazı ödemeleri de azalır. Ayrıca Casper Network, Ethereum geliştiricileri tarafından Proof-of-Stake gibi blok zinciri tabanlı fikir birliği protokollerine güvenlik, ölçeklenebilirlik ve esneklik eklemek için oluşturulan CBC Casper modeline dayalı ilk gerçek zamanlı blok zinciridir.

Casper Network’ün özel PoS protokolü olan Highway, ağın en önemli parçasıdır. Otoyol, Casper ağının blok zinciri üçlemi olarak bilinen güvenlik, ölçeklenebilirlik ve ademi merkeziyetçilik sorununu çözmesini sağlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Wabi (WABI) Nedir? Wabi (WABI) Geleceği ve Yorum 2022

Çoğu blok zinciri, BFT (Bizans Hata Toleransı) konsensüs protokolü ile oluşturulmuştur. Bizans hata toleransı, ağ düğümlerinin bilinmeyen (ancak sınırlı) bir alt kümesini kontrol eden bir saldırgana karşı direnci en basit şekilde tanımlar.

Casper Network’ün otoyol protokolü, genel BFT düşüncesi için güvenli ve dinamik bir fikir birliği modelidir, ancak aynı zamanda iki önemli iyileştirme sağlar: 1) Otoyol, ağın daha yüksek doğruluk eşiklerine ulaşmasını sağlar, 2) geleneksel BFT’ye eşdeğer bir esneklik elde edebilir. modeller uygun değil.

Casper Network (CSPR) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Mrinal Manohar
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 11,186,134,288
  • Dolaşımdaki Arzı: 6.100.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 3,350,407,404
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.4135
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 4.44
  • Proje Amacı: Casper token, Casper ağ ekosisteminin yardımcı programı token’idir. Bireyler bunu ağa katkıda bulunmak ve güvenliğini sağlamak için kullanabilir. Token, platformun tüm yerel işlemleri ve çevrimiçi işlevleri için de kullanılır.

Casper Network (CSPR) Geleceği

Gelecek Casper Network için oldukça olumlu görünüyor. Gelecekteki birçok proje ve yenilik de bu ivmeye katkı sağlayacaktır. Bu iyileştirmeler, Casper Network’ün daha hızlı ve daha kolay kullanılmasını sağlar. Bu, Casper ağını herkes için daha erişilebilir hale getirir.

Gittikçe daha fazla insan Casper Network satın almaya başladıkça Casper Network’ün fiyatı artacaktır. Casper Network’ün geleceği birçok değişkene bağlı ve aynı zamanda çok hassas. Olaylar ve değişikliklerden haberdar olmak için Casper Network haberlerini takip etmek iyi bir fikirdir.

Haberlerin Casper Network’ün fiyat tahminleri üzerinde de büyük etkisi var. Bazı ifadelerin ciddi çökmelere neden olabileceğini daha önce fark etmiş olabilirsiniz. İfadelerin ani artışlara neden olması da olabilir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Casper Network (CSPR) Yorum

Casper, özellikle kurumsal ortamlarda blok zincirinin hızlı bir şekilde benimsenmesini ve ölçeklenebilirliğini sağlamak için orijinal Ethereum geliştirme ekibi tarafından geliştirilen Yapıya Göre Doğru (CBC) Casper spesifikasyonunu kullanan ilk blok zinciri platformlarından biridir.

Bir Proof of Stake (PoS) çerçevesi kullanan Casper Network, kullanıcılara veritabanını yönetmek için kullanılabilecek bir dizi araç sağlarken yüksek ölçeklenebilirlik sağlayabilir. Casper Network platformu, İş Kanıtı (PoW) mekanizmasının aksine, PoS aracılığıyla belirli düğüm doğrulayıcılarına dayandığından, genel elektrik talebini azaltabilir.

PoW sistemleriyle karşılaştırıldığında Casper, defterine yeni bloklar eklemek için çok az bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyar. Platformu, karmaşık kullanıcı geçiş süreçlerine olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırarak zincir üstü akıllı sözleşmelerin sorunsuz şekilde yükseltilmesini sağlar. Sistem ayrıca kullanıcıların “gaz tüketimini” önceden belirlemesine yardımcı olur.

Casper Network (CSPR) Nereden ve Nasıl Alınır?

Casper Network (CSPR)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu