Boson Protocol (BOSON) Nedir? Boson Protocol (BOSON) Geleceği ve Yorum 2022

Boson Protocol (BOSON) Nedir?

Boson Protocol (BOSON), elektronik ticaret için tasarlanmış merkezi olmayan bir altyapıdır. Protokol, tokenize vadeli işlem sözleşmeleri kullanarak gerçek mal ve hizmetlerin dijital değerlerle değiş tokuşunu sağlar.

Başka bir deyişle, Boson protokolü, sanal dünyanın ekosistemindeki fiziksel ürünlerin değiş tokuşuna izin verir. Kullanıcılar, fiziksel ürünlerini veya hizmetlerini, ağın merkezi olmayan alışveriş platformu olan Boson Portal aracılığıyla NFT formatında satabilirler.

18 Kasım 2021’de başlatılan Boson Portal, önde gelen metaverse platformlarından biri olan Decentraland’da (MANA) bulunuyor. BOSON, ERC-20’ye dayalı ek bir platform tabanlı token’idir. Platformun amacı, aracıların BOSON token’i ile alıcılar ve satıcılar arasındaki etkileşimde mümkün olduğunca az yer almasını sağlamaktır.

Boson Protokolü, ticareti tekelleştirmek ve demokratikleştirmek ve merkezi olmayan bir iş ekosistemi sağlamak için tescilli uygulamaların geliştirilmesine fon sağlamayı amaçlamaktadır. Boson Protokolü bunu, oyun teorisinde kodlanmış NFT’ler aracılığıyla fiziksel varlıklara yönelik dijital hakların kullanımını otomatikleştiren açık, tokenize edilmiş bir ekonomi aracılığıyla yapar. Bu ekonomi, nesneleri ve verilerini DeFi üzerine kurulu likit bir dijital pazarda etiketleyerek ve elektronik platformlar kullanarak çalışır.

Boson protokolü, ticaret için NFT tabanlı borçları kullanır. Bir tür vadeli işlem sözleşmesi olarak hareket ederler. Başka bir deyişle, Boson protokolü dijitalden fiziksele geri ödemeleri otomatikleştirerek kullanıcıları NFT’ler gibi gerçek nesnelerin ticaretinden sorumlu kılar.

Proje, Boson protokolünün uygulamalarını finanse ederek dCommerce (merkezi olmayan ticaret) pazarının gelişmesine yardımcı olan bir topluluk kuruluşu olan dCommerce DAO (Merkezi Olmayan Otonom Kuruluş) etrafında toplanıyor.

Boson Protokolü Mart 2019’da Justin Banon, Gregor Borosa, Dr. Trent McConaghy, Dr. Zeynep Gürgüç, Dr. Michael Zargham tarafından kurulmuştur. Şu anda, Justin Banon platformun CEO’su; Gregor Borosa, Baş Teknik Sorumlu (CTO) olarak görev yapmaktadır.

Justin Banon, Boson Protokolünü kurmadan önce blok zinciri strateji danışmanlığı Meltfactory ve kripto ödül platformu Redeemeum’u kurdu. Gregor Borosa daha önce Slovenya Ulusal Bankası’nda yazılım mühendisi olarak çalıştı.

Boson Protokolü, Mart 2021’de bir white paper yayınladı. Aynı yılın Nisan ayında BOSON markalarının ilk satışı gerçekleşti. 18 Kasım 2021’de, platformda ticaretin gerçekleştiği Decentraland’ın metaversal dünyasında Boson Portalı oluşturuldu.

Boson Protokolü (BOSON), yalnızca merkezi olmayan teknolojiyi e-ticaret dünyasına getirmeyi değil, aynı zamanda açık, token’li bir ekonomi yaratmayı da amaçlıyor. Böylece Boson Protokolü, e-ticaret dünyasına tamamen yeni bir model getiriyor.

Boson protokolü, güvenli, gizliliği koruyan e-ticaret veri toplamayı destekler ve gönüllü veri paylaşımı karşılığında kullanıcılara finansal faydalar sunar. Platform, Okyanus Protokolü’nü kullanarak bir web 3.0 iş verileri pazarı oluşturur. Bu pazarlar, veri alıcılarının tüketici davranışları hakkında bilgi edinmesine ve iş stratejilerinin derinlemesine analizini yapmasına yardımcı olur.

Boson’un temel mekanizması, ticaret yapan taraflar arasında adil davranışı teşvik etmek için oyun teorisi kavramları kullanılarak tasarlanmıştır. Onu en farklı kılan özelliklerinden biri de budur. Platform, anlaşmazlık çözümünü otomatikleştiren ve getiri kayıplarını azaltan bir tür derecelendirme oyunu olarak oluşturulmuş iki yönlü bir para yatırma yapısına sahiptir.

Boson, protokol pazarının standardizasyonunu sağlamak için başlangıçta merkezi olarak yönetilecektir. Ancak nihayetinde platform merkezi olmayacak ve kontrol tamamen DAO aracılığıyla kullanıcılara verilecek.

Boson Protokolü (BOSON) ekosisteminin kripto para birimi olan BOSON token’ları için en son fiyat bilgileri için aşağıdaki bölümleri kontrol edin. Boson Protokol ekibi, projeyi ve kripto para birimlerini tanıtmak için ayrıntılı belgeler oluşturdu ve bunları web sitesinde paylaştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Helium (HNT) Nedir? Helium (HNT) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Bildiğiniz gibi ekipler projeleri tanıtmak için “white paper” adı verilen belgeler hazırlar. Boson Protokolü teknik inceleme dosyası ayrıca proje hakkında birçok teknik bilgi içerir. BOSON token’ları hakkında aydınlatıcı bilgileri de burada bulabilirsiniz.

Bu bilgilere göre toplam 200 milyon BOSON tokeni piyasaya sunulacak. Piyasadaki BOSON sayısı 200 milyona ulaştığında arz duracaktır. Şimdiye kadar yaklaşık 93 milyon BOSON alındı, bu bu sayının yaklaşık yüzde 50’si. Kullanıcılarının rahat ve yeni nesil yöntemlerle ticaret yapmalarını sağlayan Boson Protokolü (BOSON), akıllı sözleşmelerle destekleniyor.

NFT’ler şeklinde dünyamızda gerçek değerin alınıp satılmasını sağlayan Boson, geleceğe doğru sağlam adımlar attığını iddia ediyor. Boson ekibinin temel amacı açık bir ekonomi yaratmaktır. Bu projenin DeFi endüstrisindeki amacı, kullanıcıların NFT alıp satabilecekleri bir ekosistem oluşturmaktır.

BOSON token’ları bu ekosistemdeki tüm işlemler için kullanılır. BOSON token’larının doğal olarak bir kullanım alanı vardır.

Boson Protocol (BOSON) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Justin Banon
  • Yayınlanma Yılı: 2019
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 200,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 93,710,862
  • Piyasa Değeri: ₺ 377,475,144
  • En Düşük Fiyat: ₺ 3.50
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 77.94
  • Proje Amacı: Boson Protokolü, fiziksel olarak var olan ürünlerin sanal dünyada satılmasını sağlar. NFT’ler, dijital ürünlerin fiziksel ürünlermiş gibi işlenmesine ve ticaretinin yapılmasına izin verir. Bu nedenle geleneksel satış pazarlarına alternatif oluşturmaktadır.

Boson Protocol (BOSON) Geleceği

Sıklıkla bahsedilen Metaverse ile gerçek dünya arasında NFT ile dijitalden fiziksele ödeme işlemlerini otomatikleştiren NFT merkezli bir proje olan Token, geleceğin dünyasında da yerini alacak. Metaverse evreninin Boson protokolü, geleceğin internet – sosyal medya gibi tanımlamaları ile gelecek vaat eden bir proje olmayı başarıyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Boson Protocol (BOSON) Yorum

Boson Protokolü (BOSON), Coin Metaverse ile gerçek dünya arasında veritabanına bağlı bir iş arayüzü oluşturmayı amaçlar. Amaç, gelecekteki dünyada e-ticareti daha güvenli ve kolay hale getirmektir ve proje herhangi bir tür NFT token’i ile satın alınabilir.

Boson Protocol (BOSON) Coin, hem proje içeriği hem de fiyat açısından en güçlü token projelerinden biridir. Özellikle CZ tarafından geliştirilen NFT platformu ile ikinci NFT sezonunun başlamasından sonra, bir sonraki yüksek fiyat artışları Boson Protocol (BOSON) Coin için olumlu eleştiriler üretti. Mevcut fiyat analizi ve performansı kripto yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başardı.

Boson Protocol (BOSON) Nereden ve Nasıl Alınır?

Boson Protocol (BOSON)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu