Çin Blockchain Projesine 100 Kamu Ağı Entegre Edecek - BTC MAGAZİN

Çin Blockchain Projesine 100 Kamu Ağı Entegre Edecek

  • Çin devlet destekli blockchain projesi 2020’de 100 kamu ağını entegre etmek istiyor.

Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Red Date Teknoloji CEO’su Yifan He, Çin’in kurucu ortaklığına yardımcı olduğu Blockchain tabanlı Servis Ağı’nın (veya BSN) bu yıl sonuna kadar 100’e kadar kamu ağını entegre etmeyi planladığını açıkladı.

He’ye göre amaçları, BSN’nin küresel genişlemesini sağlamak ve herkesin bu blockchain agnostik platformunda merkezi olmayan uygulamalar geliştirmesine izin vermektir:

“İnternet, herkesin web sitesi kurması için ucuz hale geldikten sonra kalktı. Misyonumuz blok zinciri ile ilgili her şeyi BSN’nin platformuna yerleştirmektir.” 

Blockchain Hakkında Konuşma

Çin hükümetinden güçlü destek alan en umut verici blockchain projelerinden biri olan BSN, Ekim 2019’da açıklandı.

Bu, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in teknolojiyi benimsemesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti ve komünist devleti benimsemeyi hızlandırmaya çağırdı.

Bu ayın başlarında BSN, birbirinden bağımsız olarak faaliyet gösterecek iki şirkete, BSN-Çin ve BSN-Uluslararası’ya ayrıldı. Red Date tarafından yönetilen BSN-International, kamu blok zincirlerini entegre etmekten sorumlu olacak.

Bunların ilk grubu BSN’nin veri merkezlerine zaten eklenmişti. He’ye göre Ethereum, EOS ve Çin merkezli NEO ve Nervos’u içeriyor:

“Entegre edilecek ilk halka açık zincirlerin kim olacağı konusunda birçok düşünce aldık. Nisan ayında açıkladığımız Ethereum ve EOS’un yanı sıra başka bir uluslararası kamu zinciri Tezos ve Çin’in önde gelen iki projesi NEO ve Nervos’u dahil etmeye karar verdik.”

Btcmagazin tarafından bildirildiği üzere BSN, Haziran sonunda Chainlink’in oracle teknolojisini de benimsedi.

Büyük Zorluklar

Bununla birlikte, Pekin’in kamu blok zincirlerine karşı düşmanlığı BSN’nin benimsenmesinde büyük bir engel. Bitcoin, Eylül 2017’den beri Çin’de yasaklandı.

İngiltere’nin Çin’in Huawei’sini mobil ağından atmak da bu konuda yardımcı olmayarak farklı bir zorluk teşkil ediyor. Red Date’in BSN-International’a katılmak için Çin’e bağlı olmayan en az yedi ortak aradığı iddia ediliyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu