Civic (CVC) Nedir? Civic (CVC) Geleceği ve Yorum 2022

Civic (CVC) Nedir?

Civic token, kişilere ve kurumlara kişisel olarak tanımlanabilir, bilgiler için kontrol sağlamak ve korumak için ihtiyaç duyulan araç gereçleri sağlayan blok zinciri tabanlı bir kimlik yönetimi çözümüdür.

Etkili veri koruma ve kimlik doğrulama standartları, kriptosfer ve Web3’teki kullanıcılar, işletmeler ve düzenleyiciler için esastır. Civic, Identity.com’u kullanan taraflar arasında güven oluşturmak için blok zinciri tabanlı bir kimlik katmanı sunarak, tüm platformlarda birlikte çalışabilen doğrulanmış kimlik bilgilerine yapılandırılmış bir yaklaşım sağladı. Civic ürün grubu iki şeye odaklanır: Identity.com açık kaynak ekosisteminden yararlanarak kullanıcıların özel verilerini korumak ve işletmelerin kara para aklamayı önleme gereksinimlerini (AML) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) karşılamalarına yardımcı olan çözümler oluşturmak. Identity.com ekosistem protokolleri, ERC-20 uyumlu yönetim token’ları (CVC’ler) tarafından desteklenmektedir.

Dijital kimliğiniz, İnternet’te bulunan verilerinizin, kimlik bilgilerinizin ve kimlik numaranızın kişisel kaydıdır. Şifreler ve hesap numaralarından tarayıcı geçmişine ve sosyal medya profillerine kadar her şeyi içerebilir. Hayatımızın çoğu çevrimiçi olarak geçtiğinden, günümüzün internet kullanıcıları, veri ihlallerini, hack’leri ve para kazanmayı önlemek için dijital kimliklerini proaktif olarak yönetmenin önemini giderek daha fazla anlıyorlar. Web2 platformunda olduğu gibi özel verileri korumak için merkezi veritabanlarına veya büyük kuruluşlara güvenmek yerine, yeni dijital kimlik doğrulama biçimleri, kullanıcı kontrolünü ve güvenliğini artırmak için kriptografi, yapay zeka ve blok zinciri tabanlı kimlik çözümleri gibi gelişen teknolojileri kullanır.

Merkezi olmayan finansın (DeFi) ve merkezi olmayan borsaların (DEX) yükselişiyle birlikte birçok kurumsal yatırımcı ve yatırım firması bu dinamik sektöre katılmak istiyor. Bununla birlikte, değişen düzenleyici gereksinimler nedeniyle, gelişmekte olan Web3 dünyasında veri ve gizlilik için yerleşik standartlar konusunda hala bir netlik eksikliği bulunmaktadır. Blockchain kimlik doğrulama çözümleri, Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) gereksinimleri için bir yol haritası sağlar. Daha da önemlisi, belirli DeFi hizmetlerinin uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için şirketler, müşteri bilgilerini belirli süreler boyunca tutabilmelidir. CVC, Web3 ile dinamik düzenleyici gereksinimleri karşılamaya yardımcı olacak araçlar sağlar. Kuruluşlar, Civic’in kimlik yönetimi araçları gibi blok zinciri tabanlı dijital kimlik çözümlerini kullanarak, temel mimarileri içinde DeFi ile güvenli bir şekilde etkileşime geçmek istiyor.

Civic Pass, önde gelen vatandaş kimlik yönetimi ürünüdür. Perakende yatırımcılardan ve likidite sağlayıcılarından yaratıcı dApp’lere ve kurumsal yatırımcılara kadar herkes için küresel blok zinciri doğrulaması, güvenlik için IP konumu doğrulaması ve yetkili DeFi erişimi sağlayan çevrimiçi araç. CVC Pass bir blok zinciri çözümü olduğundan, son kullanıcılar bir kullanıcı arabirimi (UI) veya uygulama programlama arabirimi (API) aracılığıyla dApp’lerle etkileşime girebilir. Likidite sağlayıcıları, dApp geliştiricileri ve katkıda bulunanlar, CVC araçlarıyla riski yönetebilir ve kripto ekosisteminde güven oluşturabilir. Vatandaş Kimlik Yönetim Aracının kullanıcıları aşağıdaki kontroller arasından seçim yapabilir.

Civic Pass, AML ve KYC düzenlemelerinin sahtekarlık tespiti ve uyumluluğu için insan inceleme süreciyle birlikte yapay zeka destekli bir doğrulama sisteminin kullanılması yoluyla daha hızlı, daha uygun maliyetli katılım sağlamak üzere tasarlanmıştır. Blok zincirinde kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgi (PII) saklanmaz. Bu, sivil kimlik kullanıcılarının kişisel bilgilerini potansiyel olarak zararlı aktörlerden korumak için tasarlanmış bir güvenlik katmanıdır. Diğer bir önemli özellik de, CIVIC ID’nizin bölümlerini, içindeki her şeyi paylaşmak zorunda kalmadan doğrulama yeteneğidir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   sUSD (SUSD) Nedir? sUSD (SUSD) Geleceği ve Yorum 2022

Web3’te yerel kimlik ve bağımsız blok zinciri çözümleri oluşturmak, blok zinciri ve DeFi platformlarının temel amacıdır ve gelecekteki internet mimarisi üzerinde derin bir etkisi olacaktır. Günümüzün kripto ortamında, bazı paydaşlar daha fazla düzenleyici ve yasal netlik isterken, bazı kripto safları izinsiz ve merkezi olmayan ağları tercih ediyor. CVC, ürün yelpazesinin her iki tarafındaki insanlara değer katarak inovasyonu engellemeden insanları zarardan korumaya yardımcı olmak arasında bir denge kurar. En önemlisi, CVC, Web3 için daha iyi bir kimlik doğrulama ekosisteminin yolunu açarken kullanıcılara gizlilik ve kontrol sağlar.

Civic (CVC) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Vinny Lingham
  • Kuruluş Yılı: 2015
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 1,000,000,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 2,723,627,659
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1.95
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 16.87
  • Proje Amacı: Civic Coin, daha iyi dijital kimlik yönetimi için oluşturulmuş bir blok zinciri projesidir. Güvenliğe öncelik veren proje, bireysel kimlikleri doğrulamak için dağıtılmış defter teknolojisini kullanan bir protokol görevi görür.

Civic (CVC) Geleceği

CVC platformunun özellikle kimlik doğrulama alanında getirdiği yeniliklerin oldukça umut verici olduğu ve bu durumun zamanla fiyatı etkileyeceği aşikar. Çünkü platformun açıklamalarına göre kimlik doğrulama süreci dünden bugüne hep sorun oldu ve manuel kontrol ile ilgili hep bir sorun oldu.

Civic’in Blockchain ve merkezi olmayan sistemi ile veri şifrelemeyi kullanması, kimlik doğrulama sürecini tamamen güvenli hale getirir. Civic tarafından yorumlandığı gibi, çoğu kripto para birimi bankacılık ve ödeme sistemlerine odaklanırken, CVC tokenlerinin kimlik doğrulamaya odaklanmış olması onu diğer projelerden ayırıyor.

Yatırımcılar ve araştırmacılar, farklı bir alanda çözümler sunduğu ve 2017’den beri kullanımda olduğu için CVC tokeninin umut verici olduğuna inanıyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Civic (CVC) Yorum

Kripto uzmanları, birden fazla kullanıma sahip olan Civic platformu hakkında olumlu yorumlar bildiriyor. KYC ve kişisel kimlik bilgileri Civic ile yeniden kullanılabilir, bu da ilgili herhangi bir hizmet için kimlik doğrulamayı kolaylaştırır. Dolayısıyla HVAC parçalarına yatırım yapmak da akıllıca bir seçim olarak kabul edilebilir.

Civic Blockchain’in şifrelenmiş ve dağıtılmış doğası, bu bilgilerin kullanıcının izni olmadan çalınmasını ve ifşa edilmesini önler. Bu nedenle, gelecekte çok önemli olabilecek veri güvenliği söz konusu olduğunda Civic ön plandadır. Bu nedenle uzmanlar, yakın gelecekte HVAC parça fiyatlarının artacağını söylüyor.

Civic (CVC) Nereden ve Nasıl Alınır?

Civic (CVC)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu