CME Bitcoin Opsiyon Sözleşmeleri İçin Tarih Verdi - BTC MAGAZİN

CME Bitcoin Opsiyon Sözleşmeleri İçin Tarih Verdi

CME Group Bitcoin opsiyon sözleşmeleri için tarih verdi.

Şikago’daki borsasının web sitesinde Salı günü paylaşılan haberine göre, düzenleyicilerden onay geldiği sürece, opsiyonların 13 Ocak 2020’de listelenmesi planlanıyor.

Firma Ekim ayı sonlarında, her bir bitcoin vadeli sözleşmesinin beş Bitcoin’den oluşacağını söylemişti. İşlemler, Pazar ile Cuma günleri arasında gerçekleştirilecek.

Borsadaki küresel hisse senedi endeksi başkanı Tim McCourt bugünkü açıklamasında şunları söyledi:

“Yaklaşık iki yıl önce Bitcoin’lerin piyasaya sunulmasından bu yana müşteriler bu pazarlarda riskten korunma ve ticaret yapmanın başka bir yolu olarak seçeneklere olan ilginin arttığını dile getirdiler. Burada CME Group’ta sağlam ve giderek daha likit bir vadeli işlem piyasası oluşturmak için müşterilerle ve sektörle yakın bir şekilde çalıştık ve Bitcoin seçeneklerinin artık müşterilerimize risklerini yönetme konusunda daha fazla hassasiyet ve esneklik sunacağına inanıyoruz. ”

Bugüne kadar bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin performansı hakkında bazı veriler sunan CME, 2019’da bugüne kadar yaklaşık 32.500 Bitcoine eşdeğer ortalama 6.500 sözleşmenin günlük hacminin görüldüğünü söyledi. Artık ürünlerin ticareti için kayıtlı 3.500’den fazla bireysel hesap var ve işlem hacminin neredeyse yarısı ABD dışından geliyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu