Tether’den Bitcoin Madenciliği ve Enerji Sektörünü Değiştirecek Yazılım: Moria

Bitfinex ve Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, enerji sektöründe de kullanılabilecek yeni bir Bitcoin madencilik yazılımı olan Moria’nın Ork modülünü tanıttı. Bu, madencilik ve enerji üretimi arasında bir köprü kurmayı amaçlayan bir teknolojik ilerleme.

Tether’den Yenilikçi Bitcoin Madencilik Yazılımı Moria: Enerji Sektörü için de Devrim Niteliğinde

Bitfinex ve Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, Tether’in yenilikçi Bitcoin (BTC) madencilik yazılımı Moria için yeni bir düzenleme modülü olan Ork’u tanıttı.

Bu modül, mevcut çözümlere nazaran daha avantajlı ve enerji üretimi gibi farklı alanlarda da entegre edilebilir. Bitcoin madenciliğinin yanı sıra, Moria enerji üretim sektöründe de kullanıma girecek. Moria, var olan Bitcoin madencilik yazılımlarının karşılaştığı sorunları ve eksiklikleri, özellikle esneklik eksikliği, yetersiz veri işleme ve orta seviye optimizasyon araçları gibi konularda çözüme kavuşturmayı hedefliyor.

Ardoino’nun son Twitter paylaşımında belirttiği gibi, Tether’in sunmuş olduğu Ork modülü, verileri benzersiz bir yöntemle toplayıp işleyecek.

Yeni Bitcoin madencilik sistemlerinin, büyük veri miktarlarıyla bile etkili bir şekilde çalışabileceğini belirtmek gerekiyor. Moria, çok çeşitli cihazların birbiriyle etkili bir şekilde iletişim kurmasını sağlayacak. Moria sadece Bitcoin madencilik sistemlerinden veri almakla kalmayacak, aynı zamanda yapay zeka tabanlı modeller ile bu veriyi analiz edip değerli bilgilere dönüştürebilecek.

Bitcoin madenciliği dışında, Moria’nın teknolojisi geleneksel ekonomi alanlarında da kullanılabilecek. Moria’nın Ork modülü, sürdürülebilir enerji üretiminde de test edilecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Anonim Bitcoin Balinası Yüklü Miktarda BTC Satın Aldı

2023 yılında Tether, Uruguay’da çevreci Bitcoin madenciliği projelerine yatırım yapmayı planlıyor. Ardoino’ya göre, Tether’in bu yeni gelişimi milyonlarca cihaza bağlanma kapasitesine sahip olacak. Daha önce belirtildiği üzere, Tether, Bitcoin madenciliği için çeşitli yazılım kitleri ve kütüphaneler sunmayı planlıyor.

Bu yazılımın bazı bölümlerinin Paolo Ardoino tarafından bizzat oluşturulacağı belirtiliyor. Bu sayede Moria, milyonlarca cihazla etkileşimde bulunabilecek ve veri yönlendirmesi yapabilecektir. Şu an için yazılım, 30’un üzerinde modül ve hizmet içeriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu