Coingecko, Ripple’ı SEC Listesine Eklemedi

Ripple Labs ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki süregelen hukuki mücadelede ilginç bir dönüş yaşandı. Ripple’ın XRP’si, CoinGecko’da SEC tarafından menkul kıymet olarak etiketlenen tokenlerin listesinden çıkarıldı. Ripple’ın CTO’su David Schwartz, duruma X (Twitter) üzerinde zekice bir yanıt verdi, XRP’nin listeden çıkarılmasını ima ederken, alışılmadık öğelere atıfta bulunarak esprili bir yorum yaptı.

XRP, CoinGecko’nun SEC Listesinden Çıkarıldı

Önde gelen fiyat takip platformu CoinGecko, BNB, ADA, SOL, TRX, MATIC ve TON gibi tanınmış varlıkları içeren 48 tokenin listesini açıkladı. Bu tokenler, SEC tarafından menkul kıymet olarak kategorize edildi. Ancak bu listede, SEC ile hukuki bir savaşın merkezinde olan Ripple’ın yerel kripto parası XRP bulunmuyordu. XRP’nin bu listeden çıkarılması, kripto paraların etrafındaki hukuki manzarada anahtar bir gelişmeyi öne çıkarıyor. Bu hareket, Yargıç Torres’in XRP’nin kendisinin bir menkul kıymet olmadığına dair kesin bir şekilde belirttiği son kararın ardından geldi.

XRP sahiplerinin çıkarlarını temsil eden John Deaton, Yargıç Torres’in özet yargı kararına olan güvenini ifade etti. Deaton, Yargıç Torres’in temyiz başvurusunda özet yargı kararlarını sürdürme geçmişine sahip olduğunu belirtti.

Avukat Bill Morgan, bu durumu ele alarak, Ripple’ın XRP satışlarındaki farklılaştırıcı faktörlere ve diğer token satışlarına göre potansiyel sonuçlarına dikkat çekti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   140,5 Milyon XRP, Ripple ve İki Büyük Borsa Tarafından Taşındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu