Concordium Eski Nato Genel Sekreteri Rasmussen'i İşe Aldı - BTC MAGAZİN

Concordium Eski Nato Genel Sekreteri Rasmussen’i İşe Aldı

İsviçreli Blockchain kimlik ağı Concordium, eski Danimarka başbakanı ve NATO genel sekreteri Anders Fogh Rasmussen’i stratejik  danışman olarak işe aldı.

Concordium Network‘ün arkasındaki kontrol birimi olan Concordium Vakfı, Rasmussen’in uzmanlığı ile belirli alanlarda blok zinciri dağıtımının üstesinden gelmeyi hedefliyor.

Eski siyasetçi şu anda demokrasi, transatlantik ilişkiler ve güvenlik politikası dahil olmak üzere çeşitli alanlarda aktif bir danışmanlık firması olan Rasmussen Global’e başkanlık ediyor.

Concordium başkanı Lars Seier Christensen: “Concordium Network’ün muazzam kapsamı ve geniş kapsamlı potansiyeli göz önüne alındığında, Concordium Vakfı’nın paha biçilmez stratejik uzmanlığa sahip kişilerin bilgisini kullanması esastır. Anders, küresel genişleme planlarımızda, güvenli ve özel iletişim için blok zinciri çözümü gerektiren alanlara taşınmanın yanı sıra, uygulamasından faydalanacak devlet daireleriyle bağlantı kurmada önemli bir rol oynayacak” dedi.

Rasmussen işbirliği özellikle oy kimliğine odaklanırken, Concordium daha genel bir blok zinciri operatörü olarak konumlandırmayı ve işlemlerde kayıt tutmayı kolaylaştırmayı hedefliyor.

Rasmussen, basın bülteninde, “Blockchain teknolojisinin toplumlarımıza getireceği faydaları, demokratik süreçlerimiz dahil, yalnızca görmeye başlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu