Arjantin Hükümeti Blockchain Projelerine Yatırım Yapma Kararı Aldı - BTC MAGAZİN

Arjantin Hükümeti Blockchain Projelerine Yatırım Yapma Kararı Aldı

Arjantin hükümeti, 6 Mart Çarşamba günü  paylaşılan bir basın bültenine göre, Binance Labs ve Latin Amerika kripto borsası LatamEx tarafından desteklenen blok zinciri projelerine ortak yatırım yapmayı kabul etti.

Binance’nin yatırım ve sosyal etki kolu olan Binance Labs, yakın zamanda Binance Labs Kuluçka Programının bir sonraki sezonu için Latin Amerika merkezi olarak Arjantin’in başkenti Buenos Aires’i seçti.

Kararın ardından, ülkenin Üretim ve Çalışma Bakanlığı, her projede 50.000 $ ‘a kadar olan yatırımları eşleştirmeyi taahhüt eden Binance ile bir anlaşma imzaladı. Açıklamaya göre, Arjantin hükümeti dört yıl boyunca her yıl 10 Blockchain projesine fon sağlayacak.

Yatırımlar, Arjantinli bir Blockchain hızlandırıcısı olan Founders Lab aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Buenos Aires, 25 Mart’ta başlayacak olan Binance Labs yatırım programının altı bölgesinden biri. Diğer bölgesel bölümler San Francisco, Berlin, Lagos, Singapur ve Hong Kong’da bulunuyor.

Arjantin’den gelen diğer kripto haberlerinde, bu ayın başlarında, 37 lokasyonda yedi milyondan fazla kişi tarafından kullanılan ülkenin resmi devlet taşıma kartı SUBE (Sistema Único de Boleto Electrónico) Bitcoin’i (BTC) kabul etmeye başladı.

Geçtiğimiz ay, Arjantin ayrıca Paraguay ile 7,100 dolar değerinde bir tarım kimyasalları ihracat anlaşması yaparak BTC ödemelerini kabul etti.

Ocak ayında, Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Üniversitesi, kısmen risk sermayesi fonu Berkeley X-Lab Fonu tarafından desteklenen, erken aşama blok zinciri girişimleri için 12 haftalık bir hızlandırıcı program başlattı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu