Gıda Perakende Devinden Blockchain Adımı - BTC MAGAZİN

Gıda Perakende Devinden Blockchain Adımı

İsviçre merkezli gıda perakende devi Nestle, 2 Temmuz’da yayınlanan bir basın bülteninde, tedarik zinciri boyunca ürünlerini Blockchain ile takip etme planını açıkladı.

Proje OpenSC ile ortaklaşa yürütülmektedir. OpenSC, Ocak ayında WWF-Avustralya ile küresel kurumsal girişim BCG Dijital Girişimler arasındaki ortaklık aracılığıyla başlatılan bir blok zinciri platformudur.

Nestle, bu proje sayesinde, açık blok zinciri teknolojisini bu şekilde kontrol edeceğini açıklayan ilk büyük yiyecek ve içecek şirketi haline geldiğini iddia ediyor. OpenSC platformuyla, tüketicilerin bağımsız olarak doğrulanabilir sürdürülebilirlik ve tedarik zincirine erişebilecekleri bildiriliyor.  

İlk pilot program, Yeni Zelanda’daki çiftliklerden ve üreticilerden Orta Doğu’daki fabrikalara ve depolara süt takibi yapacak. Pilot projenin amacı, sistemin ölçeklenebilir olup olmadığını bulmaktır.

Bu açık blok zinciri teknolojisi, dünyanın herhangi bir yerindeki herkesin sorumlu kaynaklarımızı ve rakamlarımızı değerlendirmesini sağlayacak.

Nestlé Küresel Kaynak Sorumlusu Benjamin Ware

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu