XRP Projelerine 500 Milyon Dolar Harcandı - BTC MAGAZİN

XRP Projelerine 500 Milyon Dolar Harcandı

Xpring, 2 Temmuz’daki resmi bir blog yazısına göre, Mayıs 2018’de başlatılmasından bu yana XRP projelerine 500 milyon dolar harcadı.

Bu fonların bilmeceye dayalı oyun platformu Forte’de dahil olmak üzere 20’den fazla şirkete dağıtıldığı bildiriliyor.

Genel olarak, raporda, Xpring yatırımlarının Ripple’ın XRP belirteci için kullanım senaryoları oluşturma amacı taşıdığı belirtiliyor.  Bunu, gelişmeyi kolaylaştırarak başarmayı umuyorlar ve XRP Ledger ve İnterledger protokollerinde geliştiriciler için araçlar, kütüphaneler ve hizmetler sağlayarak geliştiricilere destek verdiklerini söylüyorlar.

Ek olarak, Xpring’in altyapı geliştirme ve yenilikçi projelerle daha fazla kullanım örneği yaratma yönünde iki yönlü bir yaklaşım benimsendiği bildiriliyor. Altyapı geliştirme örnekleri olarak, XRP Ledger ve İnterledger protokollerine, yani yerel Ripple defterine ve blockchain birlikte çalışabilirliği için bir protokole katkıda bulunduğunu belirtti.

Duyuru, Xpring’in ademi merkeziyetçi finansmana da odaklandığını ve borç ve türevleri gibi finans yönleri için kripto bazlı çözümlere yatırım yapacağını belirtti.

Daha önce haber ajansları tarafından bildirildiği üzere, eski Facebook Geliştirici Ağı direktörü Ethan Beard, Xpring ve Ripple’ın geliştirici programının Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı.  Ayrıca, Ripple’ın Xpring’i finanse edeceği, ancak Xpring’in Ripple’den bağımsız olarak çalışacağı belirtildi.

2 Temmuz’da, eski Ripple yöneticisi Catherine Coley, yeni bir Amerika Birleşik Devletleri’ne özel Binance şubesi olan Binance US’ın işletmecisi BAM Trading Services’in CEO’su olarak işe alındı. Coley daha önce Ripple’da 2017’den 2019’a kadar son dönemlerde XRP Kurumsal Likidite Başkanı olarak bir likidite yönetimi uzmanı olarak çalışmıştı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu