CryptoQuant Analistlerine Göre Yaklaşan Ethereum Hard Fork’u ETH Satışlarına Neden Olabilir

Yakın zamanda yayınlanan bir tweet’te, zincir üstü veri toplayıcı CryptoQuant, yakında bir “ETH toplu satış olayı” olasılığının olduğunu bildirdi.

CryptoQuant analistleri, potansiyel bir Ethereum satışının iki ana nedeni olduğuna inanıyor. İlki, fonların Şanghay hard fork’una kadar kilitlendiği Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesine girişlerin şiddetli bir şekilde artması. Sözleşmedeki kilitli ETH miktarı artık toplam Ethereum arzının kabaca %12’sini oluşturuyor. Ayrıca grafik, mudi sayısının azaldığını gösteriyor. İkincisi, daha önce Ethereum tarafından yayınlanan verilere göre, Eylül ayının ortasında, yani Mart 2023’te gerçekleşen Merge olayından altı ay sonra gerçekleşecek.

İkinci sebep, Ethereum’un borsalardaki arzının düşmeye devam etmesi. CryptoQuant uzmanları, yaklaşmakta olan Şanghay hard forkunun, diğer şeylerin yanı sıra, Kasım 2020’de sözleşmenin başlatılmasından bu yana yatırılan Ethereum’un geri çekilmesini mümkün kılacağından, ETH satışının ana itici gücü olacağına inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Şangay Yükseltmesi Yaklaşırken, ETH Fiyatı Yükselişini Sürdürecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu