Piyasa Tasfiyeleri 110 Milyon Doları Aştı, Bitcoin’den Sonra En Çok Bu Altcoin’ler Zarar Gördü!

Kripto para birimleri, ABD Federal Rezerv’in bu yıl 14 Aralık’ta öncekilerden daha düşük bir faiz artırımını onaylamasının ardından ikinci gün kayıp yaşadı.

Fed, şu anda ABD’de 40 yılın en yüksek seviyesinde olan enflasyonu azaltmak için bu yıl dört kez faiz oranlarını 75 baz puan artırdı. ABD Merkez Bankası bu kez faiz oranlarını 50 baz puan artırdı.

Bu hamle yatırımcılara, ılımlı faiz artışına rağmen Fed’in agresif para politikasını 2023’te sürdürebileceğini gösterdi. Piyasalar, önümüzdeki 2023 yılında belirsizliğe işaret edebilecek haberlere tepki gösterdi.

Yazım anında, kripto piyasasının çoğu kırmızıda ve birkaç kripto para birimi %5 ile %10 arasında kayıplar gösteriyor.

Bitcoin, son 24 saatte %2,82 düşüşle çok korunan 17.000 $ seviyesinin hemen üzerinde 17.004 dolar’dan el değiştiriyor.

Coinglass verilerine göre, tüm pazarda yaklaşık 112 milyon dolarlık aşırı kaldıraçlı pozisyonlar patladı ve çoğunluğu Bitcoin ve Ethereum oluşturuyor. Ethereum, 24 saatlik daha büyük kayıplar nedeniyle Bitcoin’den daha fazla tasfiye yaşadı.

İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH) yaklaşık 41 milyon dolarlık tasfiye gerçekleştirirken, Bitcoin (BTC) kabaca 33 milyon dolar bildirdi. XRP (XRP) ve Cardano (ADA) sırasıyla 1,61 milyon dolar ve 1,27 milyon dolarlık tasfiye gördü.

Bu yazı yazılırken, XRP %4,75 düşüşle 0,3641 dolardan işlem görüyor. Cardano‘nun ADA’sı da aynı şekilde %5,74 düşüşle 0,2852 dolardan işlem görüyor. Ethereum, son 24 saatte %5 kayıp ile 1.210 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BNB Neden Yükseliyor, Yükseliş Devam Edecek mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu