Bitcoin (BTC) Fiyatı Kritik Seviyeye Yaklaşıyor!

Bitcoin’in iki gün önce gördüğümüz performansı, bugün piyasada gördüğümüzden çok farklı. İlk kripto para biriminin fiyatı, FED başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısından önce her ne sebeple olursa olsun olumlu bir faktör olarak kabul edilen 50 baz puanlık bir faiz artışı daha duyurmasının ardından 17.000 $ eşiğinin altına düştü.

Bitcoin, birkaç gün önce neredeyse 18.500 dolara yükselmesine rağmen, son birkaç saat içinde bir kez daha 17.000 dolarlık fiyat eşiğine ulaştı. Böyle bir fiyat performansı, bir dizi 75 baz puanlık artışın ardından yaklaşmakta olan 50 baz puanlık artışa bir tepkiydi.

Faiz artırım döngüsünün yavaşlamasına rağmen FED, Bitcoin veya genel olarak kripto para birimleri gibi varlıklar için hiçbir şekilde elverişli olamayacak katı bir para politikası uyguluyor.

Dijital varlıklar piyasası, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılardan sektöre büyük çıkışlar ve neredeyse hiç olmayan girişlerle mücadele ediyor.

Ne yazık ki, kripto para piyasası için kısa vadeli gelecek iç karartıcı görünüyor ve özellikle FTX’in çöküşünden sonra, yatırımcıların sektöre daha fazla fon sağlamasını sağlayacak itici güçlerin eksikliği göz önüne alındığında, piyasa sıçramak için zemin bulmakta zorlanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Satoshi Nakamoto'nun Web Sitesi Bitcoin Dolandırıcılığı İçin Hacklendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu