CryptoQuant’ın Analistine Göre, Bitcoin Piyasası “Aşırı Soğuk” Görünüyor

Kripto para analitik firması CryptoQuant’ın kurucu ortağı Ki Young Ju, türev işlemlere yönelik spot ticaret hacminin iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığını iddia ediyor. 

Bu, Ju’ya göre piyasanın aslında aşırı soğuk olduğunu gösteriyor. 

CryptoQuant'ın Analistine Göre, Bitcoin Piyasası “Aşırı Soğuk” Görünüyor 2
Kaynak: @ki_young_ju

Bitcoin vadeli işlemleri şu anda çoğunlukla balinalar tarafından alınıp satılmaktadır, bu da en büyük kripto para biriminin şu anda başka bir birikim döngüsünün ortasında olduğunu göstermektedir. 

Perakende yatırımcılar, son fiyat düşüşünün ardından vadeli işlem piyasasını çoğunlukla terk etti. Ju tarafından belirtildiği gibi, insanlar kripto para piyasası aşırı ısındığında daha yüksek kaldıraçla vadeli işlem yapma eğilimindedir. 

Geçen ay, Bitcoin cinsinden vadeli işlemler açık faiz, oynaklık düşük kalsa da yeni bir zirveye ulaşmayı başardı. Aslında, 2020’den bu yana ilk kez dünyanın en büyük kripto para birimi artık S&P 500 borsa endeksinden daha az volatil.

Ticaret hacimlerinin sürekli olarak yüksek kalması, bu düşüş döngüsünü 2018’in kripto kışından ayrı tutuyor. 

Ekim ayının sonlarında Arcane Research analisti Vetle Lunde, kripto para piyasasının artan vadeli işlemler açık ilgisi nedeniyle “patlayıcı” oynaklık görebileceğini öne sürdü. 

Bitcoin, art arda iki kırmızı aylık mumun ardından önceki ayı yeşilde bitirmeyi başardı. Yazım zamanında, en büyük kripto para birimi Bitcoin 20.484 dolardan işlem görüyor. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bir Amerikalı, Bitcoin ile 300 Milyon Dolardan Fazla Para Aklamakla Yargılanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu