Eski Ripple CTO’su XRP Kullanacak Yeni Bir Proje Duyurdu

Coil CEO’su Stefan Thomas, eşler arası bir mikro ödeme ağı üzerinde çalıştığını duyurdu. Başlangıçta işlemleri halletmek için XRP kripto para birimini kullanacak, ancak Thomas gelecekte Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer kripto para birimlerini ekleme planları olduğunu iddia ediyor. 

Eski Ripple CTO’su, BitcoinJS adlı kendi Bitcoin uygulamasını yazdığından beri bunun en iddialı projesi olduğunu iddia ediyor. 

Bitcoin’i en erken benimseyenlerden biri olan Thomas, şirketin henüz küçük bir startup ​​olduğu 2012’de tamamen Ripple’a katıldı. Thomas, Ripple’a şirketin ilk müşteri uygulamasının uygulaması olan Ripple İstemcisi üzerinde çalışmaktan sorumlu kıdemli bir mühendis olarak katıldı. Haziran 2013’te Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu olarak atandı. San Francisco merkezli programcı, Ripple tarafından desteklenen bir web para kazanma platformu olan Coil’e odaklanmak için 2018’de Ripple’dan ayrıldı. 

Almanya merkezli programcı Ocak 2021’de New York Times’a yaklaşık 220 milyon dolar içeren kripto para cüzdanına erişemediğini söyledikten sonra ilgi odağı oldu. Neredeyse on yılını cüzdana erişmek için başarısız bir şekilde boşuna harcamıştı. Thomas’ın hikayesi, kripto para birimlerini kendi kendine saklamak isteyenler için uyarıcı bir hikaye haline geldi. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC Ripple'a Dava Açmaya Hazırlanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu