CryptoQuant’ın CEO’su Sıradaki Bitcoin Boğa Koşusunun Başlangıç Noktasını Tahmin Etti

Güney Koreli zincir üstü analitik kaynağı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, 30.000 doların başka bir boğa koşusunun başlangıç ​​noktası olacağını tahmin ediyor.

Ju, MicroStrategy’nin realize fiyatının 30.664 $ olduğu hakkında bir tweet’e yanıt olarak, çoğu insanın mevcut fiyatlarla hala zararda olduğuna dikkat çekti.

İş zekası firması MicroStrategy, geçtiğimiz günlerde 480 BTC daha satın aldığını duyurdu.

Ju, Bitcoin‘in son rallisinden önce geçen hafta “büyük bir kısa süreli sıkışma” öngördü. Bugün erken saatlerde, en büyük kripto para birimi, 13 Haziran’dan bu yana en yüksek seviye olan 23.855 dolara yükseldi. Salı günü, Fundstrat Global Advisors’ın küresel teknik strateji başkanı Mark Newton, Bitcoin’in bir nefes almadan önce potansiyel olarak 28.000 dolar seviyesini geri alabileceğini tahmin etti. Kripto para birimi, büyük bir satış sırasında 18 Haziran’da 17.592 $’lık yerel tabana ulaştığından bu yana yaklaşık %37 arttı.

Tanınmış kripto para analisti Scott Melker tarafından belirtildiği gibi, Bitcoin, Nisan ayından bu yana ilk kez 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde boğalar için büyük bir kazançla kapatmayı başardı.

CryptoQuant'ın CEO'su Sıradaki Bitcoin Boğa Koşusunun Başlangıç Noktasını Tahmin Etti 2
Kaynak: Tradingview.com

Bitcoin, Ethereum‘dan çok daha iyi performans gösterdi ve ETH/BTC çifti geçen hafta %30’a kadar yükseldi. Yaklaşan Merge etkinliği, endüstri için büyük bir yükseliş katalizörü olarak görülüyor. Yine de, ABD Merkez Bankası’nın 100 baz puanlık bir faiz artırımı açıklamasının yaygın olarak beklenmesiyle birlikte, son ralli makro rüzgarlar nedeniyle düşebilir. Bu, son toparlanmanın cesaretlendirdiği kripto boğaları için uğursuz bir işaret olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Borsalar Düşerken Bitcoin Yükseliyor, Korelasyon Kırılıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu