Haftanın Göze Çarpan Memecoinleri (18 – 24 Temmuz)

Memecoinler, viral çevrimiçi trend ve şakalardan ilham alarak geliştirilen kripto para birimleridir. Kimi zaman meme tokenların kendi viral haline gelir ve onları satın alarak yatırım yapmaya hevesli büyük topluluklar oluşabilir. Topluluk yeterince büyüdüğü zaman talep yükselir, ilgi artar ve token birçok borsada listelenip değerini artıracak konuma gelir. Temelde bir şakadan esinlenerek oluşturulan ilk memecoin Dogecoin’dir, ancak arkasından gelen meme tokenlar işlevlere ve yeniliklere sahiptir. Çoğunun birim fiyatı çok düşük olduğu için spekülasyona açık ve oldukça volatil kriptolardır. Bu içerikte haftanın göze çarpan memecoinleri listesine göz atalım.

Pitbull (PIT)

Haftanın Göze Çarpan Memecoinleri (18 - 24 Temmuz) 2
Pitbull (PIT)

Pitbull, her işlemde bir kısmı otomatik olarak yakılan ve bir kısmı likidite havuzuna eklenen, otomatik staking mekanizmasına sahip bir meme tokendır. Toplam arzın neredeyse %60’ı yakılmıştır ve yakılmaya devam etmektedir. PitLottery ile çekilişe katılarak şansınızı deneyebilir, NFT Çiftliği’nde gelecekte basılacak Pitbull NFT’lerine sahip olabilir, staking ile ne kadar $PIT kazanabileceğinize PitTracker ile bakabilir, fiyat ve piyasa değeri değişimlerini PitCharts ile izleyebilir, Pitswap’ta merkeziyetsiz şekilde token alıp satabilir ve PitSafe’te DeFi projelerinin ne kadar güvenli olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Pitbull; Bullies in Need Dog Rescue, Kennel to Couch ve Rolda gibi hayır kurumlarına düzenli olarak bağış yapmaktadır. Piyasanın kısa vadede bir yükseliş trendine girmesiyle birlikte nefes alan PIT token son 7 günde %11,1 yükselerek $0,000000000923 fiyatından işlem görmektedir.

DogeGF (DOGEGF)

Haftanın Göze Çarpan Memecoinleri (18 - 24 Temmuz) 3
DogeGF (DOGEGF)

DogeGF, 2021’de oluşturulan Ethereum tabanlı bir meme tokendır. Uniswap ve Sushiswap’ta likiditeleri bulunan token, piyasaya güçlü yarışma ve çekilişlerle girmiştir. Geliştirici ekibi ve topluluğu büyüyen projede topluluk etkinlikleri ve token yakma etkinlikleri mevcuttur. Staking kasaları bulunan ve gelecekte NFT projeleri de geliştirmeyi hedefleyen tokenın yüz binlerce sahibi vardır. Çok yakında DogeGF kasalarına likidite sağlayarak ödüller kazanılabilecektir. Projenin henüz elle tutulur geliştirme ve yükseltmeleri yoktur. $0,000000000302 fiyatındaki DOGEGF token son 30 günde %264 değer kazanmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   zk-Snarks Nedir? Sıfır Bilgi Kanıtlarının Yeni Kullanım Durumu

Garlicoin (GRLC)

Haftanın Göze Çarpan Memecoinleri (18 - 24 Temmuz) 4
Garlicoin (GRLC)

Garlicoin, doğal antibiyotik sarımsaktan ilham alarak geliştirilen bir meme token projesidir. Reddit’te halihazırda var olan bir topluluk tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen token, bu yüzden tam olarak topluluğa odaklanmıştır. Düşük giriş engeli, hızlı ve ucuz işlemler mottosuyla yola çıkan proje, 40 saniyelik hızlı blok sürelerine sahiptir. CPU ve GPU madenciliğine herkes katkıda bulunabilir. Garlicoin, topluluk tarafından yönetilen bir DAO’dur. Önümüzdeki aylar içinde GRLC için ödeme işlemcisi entegrasyonu yapılacaktır. Hedefte majör kripto borsalarında listelenmek de vardır. Son 30 günde %70 yükselen GRLC token şu anda $0,0279 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu