Daha Fazla Bitcoin Madenciliği Nasıl Bir Etkiye Yol Açabilir?

Popüler bir Bitcoin uzmanı olan Willy woo, bitcoin’in çevre için kötü olduğu iddialarına yanıt verdi ve yenilenebilir kaynaklara geçişin BTC madenciliğinin kilit bir rol oynamasını gerektireceğini iddia etti.

Ayrıca, BTC madencilerinin yenilenebilir kaynaklara geçişte anlamlı bir etki yaratmak için daha az enerji tüketmek yerine daha fazla enerji tüketmeleri gerektiğini ortaya koydu.

Bitcoin Madenciliği Çevresindeki Çevre Tartışması

Willy woo’nun tweet’i, başka bir Bitcoin etkileyicisi olan Daniel Batten’in bir ileti dizisine yanıt olarak geldi. Batten, Bitcoin madenciliğinin çevre üzerindeki etkisine yönelik eleştirilerin, daha fazla enerji tüketiminin kötü, daha az tüketimin iyi olduğu varsayımından kaynaklanan bir yanlış anlama olduğuna inanıyor.

Batten’e göre, herhangi bir ölçeklenebilir yenilenebilir değişim, en az 3 kat daha fazla güç üretme ihtiyacını gerektirecektir. Taleplerini ayarlayarak enerji kullanımında esnek olabilen bir tüketici anlamına gelen talep yanıtı kavramını tanıtıyor. IEA’ya göre, net sıfırın başarılması, 10 kat daha fazla talep yanıtı gerektirecektir.

Batten’e göre, şebeke operatörleri esnek olabilen ve taleplerini ayarlayabilen daha fazla müşteri istiyor. Bitcoin madenciliğinin bu kriteri karşıladığına inanıyor. Batten, BTC madencilerinin şebeke operatörlerinin talepleri nedeniyle faaliyetlerini durdurduğu Teksas Kış Fırtınası ve Yaz Zirvesi Talebi örneklerini aktardı.

Yenilenebilir Enerjiye Yönelik BTC Madenciliği İlerlemesi

Bitcoin madencilik konseyinin ikinci çeyrek anketi, BTC madencilik endüstrisinin %59.5 sürdürülebilir bir elektrik karışımına sahip olduğunu ortaya koydu. Bu, BTC madenciliğinin gücünün %50’den fazlası için yenilenebilir kaynaklara bağımlı olduğu üst üste 5. yıl olmasını sağlıyor.

BMC’de kilit bir oyuncu olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, daha temiz veya daha verimli herhangi bir sektör bulmanın zor olduğunu belirtti. Tesla’dan BTC ödemelerini askıya alan Elon Musk, yakın zamanda bitcoin’in enerji kaynağının yenilenebilir kaynaklara doğru önemli ilerleme kaydettiğini de belirtti. Sonuç olarak Tesla, BTC ödemelerini yeniden başlatabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatı 20.000 Doların Üstüne Çıkınca Tesla'ya Benzeyebilir

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu