Dev Borsanın 10.000 Müşteri Bilgisi İfşa Edildi - BTC MAGAZİN

Dev Borsanın 10.000 Müşteri Bilgisi İfşa Edildi

Önde gelen kripto para birimi borsası Binance, kullanıcılara,300 BTC talep eden bir kişi tarafından “tehdit ve taciz edildiğini” bildiren bir açıklama yaptı.

Binance‘nin ifadesine göre saldırgan, onlardan “10.000 KYC [Müşterini Tanıma] verisini saklama karşılığında 300 BTC” talep etti.

Binance’nin bu teklifi reddetmesinin ardından, saldırgan verileri halka ve medya kuruluşlarına dağıtmaya başladı. 

Açıklamada: ”Öncelikle ve en önemlisi, bu verileri sistemimizdeki verilerle karşılaştırırken tutarsızlıklar var. Şu anda, bu görüntüler sistemimizde basılan dijital filigranı içermediğinden, Binance’den KYC görüntülerinin alındığını gösteren herhangi bir kanıt sunulmamıştır.” denildi.

Binance, güvenlik ekibinin yine de görüntülerin kaynağını tanımlamak için tüm potansiyel müşterileri araştırdığını ekledi. İlk değerlendirmesinde, görüntülerin 2018 Şubat tarihine ait olduğu ve Binance’nin “o zamanki yüksek hacimli talepleri karşılamak amacıyla KYC doğrulaması için üçüncü taraf bir KYC satıcısıyla sözleşme yaptığı  ortaya çıktı.

Açıklamada Binance, sızıntının, adsız bir siber güvenlik araştırmacısının, sızan KYC belgelerinin karanlık ağda satıldığını ortaya çıkardığı bir önceki tehditle ilişkili olduğuna inandığını belirtti.

Binance, söz konusu yasa uygulayıcı kurumların hacker’ın peşinden koşması ve durumu araştırması için temas kurulduğunu söyledi.

Binance, bireyin tanımlanmasına ve yasal işlemlerin sürdürülmesine yardımcı olacak herhangi bir bilgi sağlayabilenlere 25 BTC’ye kadar bir ödül verileceğini de sözlerine ekledi. KYC belgeleri 10.000’in üzerinde kullanıcısı olan bir telegram grubunda paylaşılmaya başlandı. Öğlen saat 12:00 civarında ise paylaşım yapılan telegram grubunun silindiği gözlendi. Saldırganın farklı bir grupta paylaşıma devam edip etmeyeceği bekleniyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu