Kripto Borsalarına Katılım Artıyor, Bitcoin ve Ethereum Yükseliyor!

Kripto piyasası etkinliği, Mayıs-Haziran aylarındaki son kripto piyasası çöküşünden sonra azaldı ve birçok ülkedeki yatırımcı piyasaya olan ilgisini kaybetti. Bununla birlikte, Arcane Research’ten gelen kripto borsası trafik verileri, çöküşe rağmen kripto piyasasına katılımın çoğu ülkede hala daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor.

Küresel Ziyaretçilerden Gelen Kripto Borsa Trafiği

Arcane Research’e göre, kripto borsası web sitesi son 90 gündeki ziyaret verileri, 20 ülkeden yatırımcının tüm kripto borsası ziyaretlerinin %52,4’üne katkıda bulunduğunu ortaya koyuyor. Bu aynı zamanda kripto para birimlerinin fiyatları daha düşük seviyelere düştüğü için yatırımcıların artan ilgisine de işaret ediyor.

Analitik firması, araştırma için 35 küresel kripto borsasının web sitesi trafiğini izledi. İlginç bir şekilde, ABD’li yatırımcılar, tüm ziyaretlerin %14,33’ünü oluşturan kripto borsası web sitesi ziyaretlerine hükmediyor.

ABD, Güney Kore ve Rusya gibi ülkelerden yatırımcılar, son 90 gün içinde kripto piyasasına en büyük katılımı kaydetti. ABD trafiğin %14,33’ünü oluştururken, Güney Kore ve Rusya sırasıyla %6,51 ve %4,87’sini oluşturuyor.

Kripto Borsalarına Katılım Artıyor, Bitcoin ve Ethereum Yükseliyor! 2
Son 90 Gün İçinde Kripto Borsası Web Sitesi Ziyaretleri
Kaynak: Arcane Research

Azalan sırayla diğer ülkeler arasında Türkiye, Japonya, İngiltere, Hindistan, Ukrayna, Brezilya, Vietnam, Arjantin, Kanada, Almanya, Endonezya, Filipinler, Polonya, Singapur, İspanya, Fransa ve İtalya yer alıyor.

ABD’nin kripto pazarındaki hakimiyeti, kurumsal benimseme, kripto düzenleyici değişiklikler, stablecoinler ve kripto madenciliği ile destekleniyor. Büyük Wall Street bankaları ve JPMorgan, Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi diğer finans kurumları, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yaptı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra kripto para kullanımının arttığı tespit edildi ve bu da Rusya’ya karşı yaptırımlara yol açtı. Ukrayna, Rus baskısını ertelemek için dünyanın dört bir yanından kripto bağışları aldı.

Fransa, Almanya, İspanya ve İtalya dahil olmak üzere Avrupa ülkeleri, artan kripto faaliyeti ve kripto borsalarının genişlemesini gördü. Hareket, AB’nin Kripto Varlıklardaki Piyasalar (MiCA) mevzuatının bir sonucu olarak geldi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin Yaratıcısı Neden 9 Yıldır Kriptoya Yatırım Yapmadığını Açıkladı

Kripto Piyasası Toparlanıyor mu?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatı, piyasa genelindeki bir satış nedeniyle son zamanlardaki düşüşün ardından yükselme eğiliminde.

Bitcoin (BTC) fiyatı yavaş yavaş yükseliyor ve mevcut fiyat 21.484 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, 23.000 $ ile hala 200-WMA anahtarının altında.

Bu arada, Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatte %3 artarak 1.660$ civarında işlem görüyor. Çok beklenen Merge, rallinin arkasındaki temel neden olarak görülüyor. Ethereum geliştiricileri, Merge’in 15 Eylül’de gerçekleşmesini bekliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu