İşte Vitalik Buterin’e Göre Ethereum ve NFT’lerin Geleceği

Web3 ve NFT endüstrisinin popülaritesi yavaş yavaş azalırken, Vitalik Buterin NFT’lerin geleceğine dair sektöre ikinci bir soluk getirebilecek kendi vizyonunu önerdi: çevrimiçi MMORPG World of Warcraft’tan bir öğenin “Soulbound” özelliği.

Her şeyden önce, Soulbound özelliğinin ne olduğunu netleştirmek önemlidir. Soulbound, bir öğenin posta veya müzayede ticareti ile değiştirilemez hale getiren bir özelliğidir. Oyun, belirli görevleri tamamlamak veya benzersiz bossları öldürerek onları almak için Soulbound öğelerini dağıtır.

Soulbound özelliği, genellikle ikincil pazardaki öğenin değerini artırır. Soulbound eşyalarını satmak veya transfer etmek imkansız olduğundan, kullanıcılar bazen sadece bir eşyadan para kazanmak için tüm hesaplarını satarlar.

Blockchain ve web3 açısından Buterin, Soulbound token’larının sektörü değiştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Soulbound token’lar, ihraççı tarafından iptal edilebilen devredilemez token’lar şeklinde sunulmalıdır ve gerçek dünyadaki olaylara ve projelere belirli bir bağlılığı temsil etmek için kullanılabilir.

Buterin tarafından sunulan bir sonraki konsept, esasen Soulbound token’larını tutan ve bir Web3 kimliği oluşturan bir blok zincirindeki hesaplar veya cüzdanlar olan “Souls” dur.

Blok zinciri tabanlı ekosistemler, SBT’leri uygulayarak, pazar standartları oluşturmada, ademi merkeziyetçiliği ölçmede, stratejik davranışı telafi etmede ve diğer birçok alanda sayısız avantaja sahiptir.

Ancak Soulbound token’larının asıl amacı, her şeyden önce, bir kullanıcıya başka hiç kimsenin sahip olmadığı benzersiz özellikler vererek bir kullanıcı kimliği ve temsili yaratmaktır. Bildiğimiz NFT’lerin aksine, SBT’ler bir kişinin karşılayabileceğinden ziyade kim olduğunu temsil edecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Güney Kore NFT'leri Düzenlemeyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu