Cardano Ağı Ethereum’dan 4 Kat Daha Aktif Kullanıcıya Sahip

Messari on-chain ve piyasa takipçisinin verilerine göre, Cardano aktif kullanıcı sayısı yüzde olarak Ethereum’u büyük ölçüde aşıyor. Böyle bir dengesizliğe birkaç faktör neden olmuş olabilir.

Ağın boyutu

Toplam Cardano cüzdan sayısı şu anda yaklaşık 3,6 milyondur ve bu, Ethereum’un ağdaki toplam açık cüzdan sayısının %5’inden azdır. Cüzdan sayısındaki bu kadar büyük bir fark, Cardano’nun lehine değil, yüzde bazlı karşılaştırmayı daha az objektif hale getiriyor.

Cardano, Bitcoin ve Ethereum’a Karşı

Cardano blok zincirinde akıllı sözleşmelerin yayınlanmasından önce, yatırımcılar ve kullanıcılar ADA’yı bir dApps platformundan ziyade bir ödeme aracı olarak görüyorlardı, bu yüzden aktif cüzdan sayısı Ethereum‘un %0,63’üne kıyasla Bitcoin‘in %2,2’sine yakın.

Ağdaki merkezi olmayan çözümlerin sayısının artmasıyla birlikte, aktif cüzdanların toplam cüzdan sayısına göre yüzdesi yavaş yavaş azalmaktadır. Bu etki, geliştiricilerin ve kullanıcıların tek bir merkezi olmayan uygulamayla etkileşim kurmak veya geliştirme sürecinde bu uygulamayı test etmek için birçok cüzdan oluşturmasıyla bağlantılıdır.

Sağlanan verilerin ana noktası, Cardano ağının olgunluk ve ağın geliştirme faaliyeti açısından hangi aşamada olduğunu göstermektir. Tarihsel olarak, Cardano, Ethereum seviyesine ulaştığında gelecekte aktif cüzdan sayısında büyük olasılıkla bir düşüş göreceğiz.

Ancak, yüksek geliştirme faaliyetine ve çok sayıda aktif cüzdana rağmen, ADA, 2022’nin başından beri ROI’si Ethereum’un -%40’ına kıyasla -%60’ta kaldığından, Ethereum’dan daha yüksek veya ona benzer bir fiyat performansı sağlayamıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Enjin Coin Samsung Ortaklığını Onaylayarak %70 Değer Kazandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu