Ethereum Vakfı Merge Programını Onayladı

Ethereum Vakfı Çarşamba günü, yaklaşan PoS mekanizmasına geçiş programını onayladı. Vakıf, Bellatrix yükseltmesinin daha önce açıklandığı gibi 6 Eylül’de planlandığını söyledi. 

587500000000000000000000’de Merge’i tetikleyen terminal toplam zorluk değerinin ise 10-20 Eylül arasında olması bekleniyor.

Vakıf, geniş bir zaman çizelgesi aralığını açıklamanın nedenini açıklarken, ağ hash oranı oynaklığından bahsetti:

“Ağa daha fazla hash oranı katılırsa, TTD’ye daha erken ulaşılacaktır. Benzer şekilde, hash oranı ağdan ayrılırsa TTD’ye daha sonra ulaşılır.”

Ethereum Ana Ağ Programı

Geliştiriciler, tüm genel test ağlarının başarılı bir şekilde yükseltilmesinin artık tamamlandığını söyledi. Ayrıca, Merge Ethereum ana ağı için planlandı. Başlangıçta, konsensüs katmanındaki Bellatrix ağ yükseltmesi, bir dönem yüksekliği tarafından tetiklenir. Bunu takiben, yürütme katmanının çalışma kanıtından geçişi, terminal toplam zorluğu olarak adlandırılan belirli bir toplam zorluk eşiği tarafından tetiklenir.

“Ethereum PoS’a geçiyor! Merge olarak bilinen geçiş, önce Beacon Chain’de Bellatrix yükseltmesiyle etkinleştirilmelidir. Bundan sonra, Proof of Work zinciri, belirli bir Toplam Zorluk değerine ulaştıktan sonra Proof of Stake’e geçecektir.”

Merge sırasında ve sonrasında Ethereum’da kalabilmek için düğüm operatörlerinin hem yürütme hem de fikir birliği katmanı istemcisini çalıştırması gerekir. Konsensüs katmanı, konsensüs özellikleri deposunun Bellatrix dizini altında değişir. Yürütme katmanı, yürütme özellikleri deposunda Paris belirtimi altında değişirken, Vakıf bir blogda açıklamada bulundu. Ayrıca Vakıf, Beacon Chain’deki doğrulayıcıların Merge’den sonra bir yürütme katmanı istemcisi çalıştırması gerektiğini söyledi, Bu, konsensüs katmanı istemcilerine ek olarak yapılmalı.

ETH Yatırımcıları Merge’i Yakından İzliyor

Ethereum Ana Ağ Programına giden yolda, yatırımcıların bir bölümü bir ETH fiyat düşüşü bekliyor. ETH fiyatı son 24 saatte %1,71 artışla 1,650 $ seviyesinde bulunuyor. 7 günlük grafikte, kripto para birimi yaklaşık %11,13 oranında düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum'da Yeni Dev İşlem Ücreti: 539.000$

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu