Quoine (QASH) Nedir? Quoine (QASH)Geleceği ve Yorum 2022

Quoine (QASH) Nedir?

Japonya’daki ilk tam lisanslı kripto para borsası Quoine (QASH), dijital varlıkların kalıcı likidite sorunlarını çözmeye odaklanıyor.

Quoine, 2014 yılında Quionex adlı bir hizmet aracılığıyla ilk kripto para ticaret sağlayıcısı olarak kuruldu. 2017 yılında Quoine, Qryptos adlı bir hizmet aracılığıyla kriptodan kriptoya değiş tokuşlar sunmak için genişledi.

Ardından, 2018’de Quoine, Quionex ve Qryptos’u birleştiren bir kripto para birimi değişimi ve likidite platformu olan Liquid adlı bir web uygulamasını başlattı. Adından da anlaşılacağı gibi Liquid, farklı borsalardan kaynakları bir araya getirerek dijital varlıkların likiditesini desteklemek için tasarlanmıştır. Bunu, dünya çapında Liquid ile ortaklaşa bir değişim deposu olan World Book aracılığıyla yapar.

Likidite, bir varlığın alıcı veya satıcısının, varlığın fiyatında önemli bir değişikliğe neden olmadan işlemlerine karşı taraf bulma kabiliyetini ifade eder. Çeşitli faktörler likiditeyi etkiler.

Nakit çok likittir ve neredeyse her yerde harcanabilir. Öte yandan, iyi bilinen bir grafiğin değeri olabilir ancak likiditesi olmayabilir. İlgilenen bir alıcı bulmak ve sonunda satmak günler hatta haftalar alabilir. Bir varlığın likit olması için açık ve sağlam bir piyasası olmalıdır. Kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklar için, bu genellikle farklı kripto para birimi borsalarında alınıp satılabildikleri için olur.

Bir likit varlığın ayrıca, alıcı ve satıcılardan gelen bol arz ve talebi gösteren yüksek işlem hacmine sahip olması gerekir. Likit varlıklar, likit olmayan varlıklardan daha istikrarlıdır ve kaymaya eğilimlidir.

Kayma, alıcılar tarafından istenen fiyat ile satıcılar tarafından istenen fiyat arasındaki büyük fark nedeniyle bir alış veya satış emrinin bir borsa fiyatını önemli ölçüde değiştirmesi durumunda meydana gelen değer kaybıdır. Likit varlıklar genellikle belirli bir fiyatta çok sayıda alıcı ve satıcıya sahip olduğundan, fark likit olmayan varlıklara göre daha dardır ve büyük dalgalanmalar yaşamaları daha az olasıdır.

Örneğin, popüler bir borsada 1.000 ABD Doları değerinde Bitcoin veya Ether satın alırsanız, siparişinizde belirlediğiniz fiyattan bu tutarı satın alabilirsiniz. Ancak, mevcut satış fiyatından önemli ölçüde daha az popüler olan bir altcoin satmaya çalışırken kayma yaşayabilirsiniz. Alıcıların bir kripto para birimini sattığınızda ödemeye razı oldukları fiyat düşerse, kaymadan etkileneceksiniz.

Likidite, bir varlığın küresel kullanılabilirliğinden de etkilenir. Küresel bir borsa ile varlık fiyatları çok daha istikrarlıdır ve yerel borsalar tarafından alınan prim ve ücretlere karşı daha az hassastır.

Quoine’nin likit değişimi, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı tarafından tamamen lisanslanan ilk kripto para borsasıdır. Kimlik doğrulama, 0 soğuk cüzdan depolama, zorunlu iki faktörlü kimlik doğrulama ve çeşitli kara para aklama önleme önlemlerinin uygulanması gibi güçlü güvenlik önlemleri içerir.

Dünya çapındaki piyasalara likidite sağlamak için World Book özelliğini kullanır. Ayrıca Liquid, 2019’da Liquid Pro mobil uygulamasını kullanıma sunarak müşterilerin hareket halindeyken Liquid alım satım araçlarını kullanmalarına yardımcı oldu.

World Book, Liquid Exchange tarafından tasarlanan ve likiditeyi diğer ortak borsalarla birleştiren bir yeniliktir. Bir likidite borsasında birden fazla paralel sipariş defterinden likiditeyi toplayan bir çoklu piyasa sipariş defteri (MMO) olarak işlev gören İç Dünya Kitabı olarak başladı. Bir kullanıcı kendi yerel itibari para biriminde örneğin ABD Doları (USD) Bitcoin (BTC) satın almak için bir emir verdiğinde, işlem o para biriminde gerçekleştirilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Symbol (XYM) Nedir? Symbol (XYM) Geleceği ve Yorum 2022

Ancak, başka bir taraf bu emri başka bir itibari para biriminde (ör. Japon Yeni (JPY)) gördüğünde, USD ile JPY arasındaki döviz kurundaki değişikliklere bağlı olarak orijinal siparişin USD cinsinden fiyatının dalgalanacağını göreceklerdir. Insider World Book, tüm bu verileri toplar ve çeşitli para birimlerindeki kripto para siparişlerinin eşleşmesine izin vererek likiditenin artmasına neden olur.

Quoine (QASH) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Mike Kayamori
  • Yayınlanma Yılı: 2014
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 350,000,000.
  • Piyasa Değeri: ₺ 174,419,199
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.1566
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 2.19
  • Proje Amacı: Japonya’daki ilk tam lisanslı kripto para borsası Quoine (QASH), dijital varlıkların kalıcı likidite sorunlarını çözmeye odaklanıyor.

Quoine (QASH) Geleceği

Quoine’s Liquid Exchange’in dikkate değer bir özelliği, en büyük müşteri tabanına sahip olan Japonya’daki ilk tam lisanslı kripto para borsası olmasıdır. Liquid ayrıca, World Book özelliği aracılığıyla dünyadaki diğer borsalarla ortaklıklara sahiptir. Bu ortaklıklar, güvenlik, düzenleyici ve yasal uyumluluğa öncelik verirken likiditeyi artırmayı amaçlamaktadır.

2019’da Liquid, Liquid Financial USA Inc (Liquid USA) adlı bir organizasyonun kurulmasıyla ABD pazarına açılma planlarını duyurdu. Bu karar Liquid için hizmetlerini önemli küresel pazarlara genişletmede önemli bir adımı temsil ediyor. Liquid, ABD merkezli bir kripto borsasını mümkün olan en kısa sürede işletmek için düzenleyici engelleri kaldırmayı umuyor, ancak bu, Kasım 2020 itibariyle henüz yapılmadı.

Quoine (QASH) Yorum

Haziran’da 2020’de Liquid, DASH’in InstantSend işlevi için eklenti desteği de ekledi. Ve Eylül 2020’de Liquid, DASH FastPass ağına katılacaklarını ve kullanıcıların Liquid Exchange’de neredeyse anında para yatırmalarına ve para çekmelerine olanak tanıyarak DASH kullanıcılarının daha iyi bir okul olan piyasa fırsatlarından hızlı bir şekilde yararlanmalarını sağlayacaklarını duyurdu.

Liquid, Ethereum platformunu geride bırakarak gelecekte kendi yerel blok zincirini başlatmayı planlıyor. Şimdi Liquid Distributed Ledger (LDL) olarak bilinen bu iddialı projeyle ilgili ayrıntılar eksik olsa da, pek çok kişi onu merakla bekliyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Quoine (QASH) Nereden ve Nasıl Alınır?

Quoine (QASH)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu