Devrim Niteliğinde Karar: SEC, İlk Kaldıraçlı Bitcoin ETF’ine Yeşil Işık Yaktı!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), aynı zamanda BITX olarak adlandırılan 2x Bitcoin Strateji ETF’ini onaylaması, Volatility Shares ETF’nin 27 Haziran 2023 Salı günü başlatılmasına olanak sağlıyor. Bu, SEC’in onayını alan ilk kaldıraçlı kripto ETF’i olacak.

Volatility Shares ETF, müşterilere Bitcoin fiyatının sadece yüzde 50’si ile kripto para piyasasına maruz kalma olanağı sunacak. Bu arada, BTC fiyatı Cuma günü Blackrock’un Bitcoin ETF başvurusu için SEC’e başvurduğu haberlerinin ışığında 31.000 dolar seviyesini aştı.

Blackrock’un yanı sıra, Valkyrie Investments ve Bitwise da Bitcoin ETF fonlarını başlatmayı planlıyor. Ana akım finansal devlerden kripto para piyasasına yönelik bu yeniden ilgi, Bitcoin fiyatında önemli bir toparlanmayı beraberinde getirdi.

Volatility Shares 2x Bitcoin Strateji ETF Lansmanı

Volatility Shares yönetimi, SEC’in ETF başvurusunu şu ana kadar reddetmediğini söyledi. Şirketin baş yatırım sorumlusu Stuart Barton, bu durumun şirketi Bitcoin ETF’yi başlatmaya açık hale getirdiğini söyledi . ETF başvurusu, Volatility Shares ETF’in CME Bitcoin Futures Daily Roll Index ile bağlantı kuracağını belirtti.

Daha önce, Yüksek Mahkeme, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in müşteri anlaşmazlıklarında tahkim izni verilmesi talebini kabul etmişti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mike Novogratz Bitcoin Fiyatının Daha da Düşebileceğini Düşünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu